سرهنگ كاظمی خبر داد

دستگیری 2 كلاهبردار با 70 شاكی در پایتخت

دستگیری 2 كلاهبردار با 70 شاكی در پایتخت به گزارش مبل زیبا رئیس پلیس فتا پایتخت از دستگیری 2 كلاهبردار با 70 شاكی آگاهی داد و اظهار داشت: متهمان به 15 میلیارد ریال كلاهبرداری اعتراف كرده اند.


به گزارش مبل زیبا به نقل از مهر، سرهنگ تورج كاظمی در تشریح این خبر اظهار نمود: اواخر اردیبهشت ماه امسال مردی ۴۵ ساله ساكن شمال تهران با در دست داشتن پرونده ای از دادسرای مبارزه با جرایم كامپیوتری «ناحیه ۳۱ تهران» به پلیس فتا بازگشت و اظهار داشت از كارت بانكی ام در چندین نوبت در مجموع مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال خرید شده است. رئیس پلیس فتا تهران بزرگ با اشاره به اینكه هنگام تحقیقات پلیسی، پرونده های مشابه دیگری نیز به پلیس فتا ارجاع شد، اظهار داشت: تحقیقات پلیسی نشان از این داشت، مال باختگان از رستوران های معتبر شمال و شمال غرب تهران تقاضای غذا كرده اند و غذای سفارشی آنان توسط پیك موتوری جوانی حدوداً ۲۵ ساله تحویل آنان شده و مبلغ غذا با استفاده از دستگاه كارت خوان پرداخت شده است. كاظمی بیان داشت: با به دست آمدن سرنخ از متهم و احتمال كپی برداری از كارت عابر بانك مال باختگان، تجسس مأموران بر روی پیك موتوری رستوران ها متمركز شد و كارآگاهان به دست آوردند كه موتورسوار برای مدتی كوتاهی در آن رستوران مشغول به كار بوده است. وی افزود: در شاخه دیگری از تحقیقات پلیسی مشخص شد كه مرد دیگری حدوداً ۳۰ ساله پیك موتوری را همراهی می كند و مخفیگاه متهمان در محدوده خیابان فاطمی شناسایی شد.
این مقام انتظامی اشاره كرد: هر دو متهم با هماهنگی های قضائی در مخفیگاهشان دستگیر و در بازرسی از آن محل تعدادی تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری برای كپی برداری از كارت عابر بانك و مدارك هویتی مربوط به سایر اشخاص كشف شد. وی افزود: متهمان بعد از انتقال به پلیس فتا اعلام كردند، به بهانه كار در رستوران به رستوران های معتبر بازگشت و بعنوان پیك موتوری مشغول به كار می شدیم و بعد از كپی برداری از كارت عابر بانك مشتریان، آنها را بر روی كارت های خام چاپ و به بهانه ای رستوران را ترك و در رستوران دیگری مشغول به كار می شدیم، سپس با كارت های عابر بانك جعلی با مراجعه به طلافروشی ها و صرافی ها طلا و دلار می خریدیم. سرهنگ كاظمی با اشاره به اینكه تابحال ۷۰ تن از مال باختگان، متهمان را شناسایی كرده اند، اشاره كرد: متهمان در بازجویی های انجام شده به ۱۵ میلیارد ریال كلاهبرداری اعتراف كرده اند.منبع:

1398/10/22
19:27:49
5.0 / 5
3943
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی