هاشمی:

70 درصد مدارس تهران بالای 20 سال عمر دارند

70 درصد مدارس تهران بالای 20 سال عمر دارند به گزارش مبل زیبا رئیس شورای شهر تهران اظهار داشت: تهران نزدیك به ۷۰ درصد مدارس تهران وضعیت خوبی ندارند و لازم است با كمك مدیریت شهری همانگونه كه در طرح تفصیلی دیده شده است اقدامات لازم برای ایمن سازی صورت گیرد.


به گزارش مبل زیبا به نقل از مهر، محسن هاشمی در مراسم گردهمایی ۱۵۰۰ مدیر مدرسه شهر تهران با اشاره به اهمیت آموزش و پرورش خاطرنشان كرد: از مدیران مدرسه عذرخواهی می كنم چون كه شهر تهران نسبت به مسائل آموزش و پرورش و مخصوصاً زیرساخت های آموزشی كوتاهی شده، البته تلاش كرده ایم این كوتاهی كه در سال های گذشته انجام شده است جبران نماییم. به قول هاشمی وضعیت تهران در زمینه ایمنی مدارس نامطلوب است و از نظر زیرساخت ها در ردیف آخر قرار داریم كه این موارد را باید اصلاح نماییم. رئیس شورای شهر تهران اضافه كرد: در شهر تهران فعالیتهای زیادی انجام شده است و در مورد سرانه های بسیاری هزینه كرده ایم ولی متأسفانه نسبت به آموزش و پرورش كه ركن اصلی فرهنگ هر جامعه ای است كوتاهی شده است. هاشمی تصریح كرد: ۱۳ هزار مدرسه در استان تهران و چهار هزار مدرسه در تهران داریم. وضعیت مدارس در سراسر كشور بهتر از تهران است حتی در شهرستان های استان تهران هم وضعیت بهتر است، چون كه عمر مدارس آنها كمتر از ۲۰ سال است؛ شاید ۳۰ درصد مدارس بیشتر از ۲۰ سال عمر داشته باشد اما در تهران نزدیك به ۷۰ درصد مدارس وضعیت خوبی ندارند و لازم است با كمك شورای شهر و شهردار تهران همانگونه كه در طرح تفصیلی دیده شده است اقدامات لازم صورت بگیرد. به قول او در بین ۳۱ استان، تهران مقام سی ام در وضعیت ایمنی مدارس را دارد.
رئیس شورای شهر تهران تصریح كرد: بحث مدرسه آماده كه این روزها مطرح شده اساسا حائز اهمیت می باشد و گفته می شود كه با یكسری اقدامات دانش آموزان این آمادگی آموزش داده می شود اما مدرسه ای كه با یك توفان و یا زلزله می ریزند دانش آموزی نمی ماند كه بخواهد از اپلیكیشن مدرسه آماده استفاده نماید. هاشمی اظهار داشت: افزایش ایمنی زیر ساخت های مدارس توجه ویژه دولت را برای حركت در این جهت می طلبد ما هم در شهرداری به حوزه مدیریت شهری كمك خواهیم كرد. او افزود: مسائل و وضعیت روانی جامعه اهمیت زیادی دارد كه در اپلیكیشن شهر آماده هم این مورد دیده شده است. نقش مدیران مدرسه در این مورد اهمیت زیادی دارد و باید به این مورد توجه ویژه ای شود. رئیس شورای شهر تهران با اشاره به عملكرد رسانه ملی اظهار داشت: رسانه ملی ما بعضاً دستوری و از بالا به پایین عمل می كند در این موارد از لحاظ روانی به خوبی عمل نمی كند در همین حوادث اخیر هم افراط و تفریط عمل شد؛ اینكه حوادث كرمان توجه جدی نشد و حرفی زده نشد و در مورد برخی حوادث آن قدر پمپاژ هیجان و احساسات شد كه می تواند اثر معكوس بگذارد. او اظهار نمود: مباحث روانی نخستین نكته در بحران است اما مورد دیگری كه همه به آن توجه می نماییم بحث زیرساختها است. هاشمی بیان نمود: اولویت دولت مرحوم هاشمی آموزش بود، در دوره ایشان به زیرساخت اهمیت داده شد اما كم كم این مورد در تهران كمرنگ شد و هم اكنون در سطح بسیار پایین قرار دارد به صورتی كه امروزه بیشتر از ۵۰ حكم قضائی ضد آموزش و پرورش گرفته شده و مدارس قلع و قمع می شود. هاشمی اظهار نمود: بحران های این روزها شبیه بحران های سال های آخر جنگ تحمیلی است و آن زمان اعتماد عمومی زیاد بود اما در شرایطی هستیم كه به علت بدعهدی های آمریكا و كار سخیفی كه برای برجام انجام شد و مجموعه مواردی كه بر شرایط كشور حاكم شد چاره كوتاه مدتی به نظر نمی آید كه داشته باشیم اما در برنامه ای میان مدت مقرر است با عنایت به اوامر مقام معظم رهبری مسیر افزایش مقاومت را دنبال نماییم تا بتوانیم به شرایط عادی بازگردیم. رئیس شورای شهر تهران تصریح كرد: مدیریت شهری در حوزه مدیریت بحران دارای زیرساخت های مناسبی است كه در طول دو سال قبل هم هر كجا مشكلی داشتیم با مصوبات شورا به دستور شهردار فوراً در مناطق مختلف حضور پیدا كردیم. وی در خاتمه اظهار داشت: لازم است ارتباط قوی و سیستماتیك بین شهرداری و آموزش و پرورش برقرار نماییم تا بتوانیم در راه اپلیكیشن شهر آماده نسبت به حل مشكلات زیرساختی شهر تهران به همراه آموزش اقدام نماییم.

1398/10/28
14:41:21
5.0 / 5
4497
تگهای خبر: دولت , زلزله , شهرداری , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی