معاون سازمان مالیاتی اعلام كرد

شرایط پذیرش اظهارنامه مالیاتی ۹۸

شرایط پذیرش اظهارنامه مالیاتی ۹۸ به گزارش مبل زیبا معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی كشور، شرایط پذیرش اظهارنامه مالیاتی بابت عملكرد سال 1398 را اعلام نمود و اظهار داشت: اشخاص حقوقی و صاحبان مشاغل كه در مهلت مقرر قانونی اظهارنامه مالیاتی خودرا تسلیم نكنند، علاوه بر محرومیت از كلیه معافیت های قانونی، مشمول پرداخت جرایم غیر قابل بخشش مربوط به عدم تسلیم اظهارنامه خواهند شد.


به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، محمد مسیحی با اشاره به حذف شیوه تشخیص علی الراس از سال آینده، اشاره كرد: مبنای تشخیص مالیات برای عملكرد سال ۱۳۹۸ مؤدیان مالیاتی، اظهارنامه ارائه شده با رعایت مقررات از طرف مؤدی خواهد بود.
وی اشاره كرد: از عملكرد سال ۱۳۹۸ به بعد، در صورتیكه مؤدیان اظهارنامه مالیاتی خودرا با رعایت قوانین و مقررات تنظیم و در مهلت قانونی ارائه كنند، اظهارنامه آنان بدون رسیدگی مورد پذیرش قرار می گیرد.
مسیحی با تاكید بر اجرای مفاد ماده ۹۷ قانون مالیات های مستقیم اصلاحی ۳۱ تیرماه ۱۳۹۴، افزود: البته پذیرش اظهارنامه مؤدیان مشروط بر تنظیم اظهارنامه های مالیاتی بوده و اظهارنامه ارائه شده توسط مؤدیان با بانكهای اطلاعاتی مالیاتی كه در اجرای مقررات مواد ۱۶۹ و ۱۶۹ مكرر قانون مالیات های مستقیم ایجاد شده، مطابقت داده خواهد شد.
معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی كشور همین طور اشاره كرد: سازمان امور مالیاتی كشور صرفا برخی از اظهارنامه های مالیاتی مؤدیان را بر اساس شاخص ها و معیارهای ریسك مورد رسیدگی قرار می دهد.
معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی كشور اشاره كرد: در صورتیكه اشخاص یاد شده در مهلت قانونی و مطابق مقررات از ارائه اظهارنامه مالیاتی اجتناب كنند، این سازمان نسبت به تهیه اظهارنامه برآوردی بر طبق میزان فعالیت و اطلاعات اقتصادی به دست آمده از بانكهای اطلاعاتی اقدام می كند.
ایشان سپس از مؤدیان مالیاتی خواست اظهارنامه مالیاتی خود بابت عملكرد سال ۱۳۹۸ را بر طبق رویكرد جدید و مبتنی بر واقعیت های مترتب بر فعالیت اقتصادی متكی بر اسناد و مدارك مثبته و با رعایت مقررات قانونی تنظیم كنند.
مسیحی با اشاره به اینكه اجرای دقیق ماده ۹۷ قانون مالیات های مستقیم سبب افزایش كیفیت حسابرسی مالیاتی و همین طور كاهش پروسه زمان قطعیت پرونده های مالیاتی می شود، اظهار داشت: مالیات ستانی بر اساس اطلاعات واقعی به دست آمده از بانكهای اطلاعاتی، عملا نظام مالیاتی را به سمت شفافیت هر چه تمام تر، كاهش فرارهای مالیاتی و تحقق عدالت مالیاتی سوق می دهد.
منبع:

1398/11/06
22:10:59
5.0 / 5
4220
تگهای خبر: اقتصاد , سازمان , طلا , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی