در ۸ ماهه امسال

بیشتر از نصف تسهیلات بانكی صرف تأمین سرمایه در گردش شد

بیشتر از نصف تسهیلات بانكی صرف تأمین سرمایه در گردش شد به گزارش مبل زیبا جدیدترین آمار انتشار یافته از جانب وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نشان داده است كه در هشت ماهه سال جاری در مجموع ۵۳۱ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات از جانب بانك ها و موسسات اعتباری صرف ایجاد، تأمین سرمایه درگردش، تعمیر، توسعه، خرید كالای شخصی، خرید مسكن و سایر بخش ها شده كه بیشترین سهم از آن معادل ۵۳.۸ درصد و حدود ۲۸۵ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان از این مبلغ صرف تأمین سرمایه در گردش در بخش های مختلف شده است.


به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، آمارها نشان داده است سهم تسهیلات پرداختی در چارچوب سرمایه در گردش در تمام بخش های اقتصادی طی هشت ماهه سالجاری در مقایسه با دوره مشابه سال قبل ۱۵.۳ درصد افزایش داشته است.
در این میان از كل ۱۶۲ هزار و ۳۴۰ میلیارد تومان تسهیلات عرضه شده به بخش صنعت و معدن تا آخر آبان ماه سال جاری، مبلغ ۱۱۵ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان معادل ۷۱.۲ درصد از آن به تأمین سرمایه در گردش تخصیص داده شده است.
همینطور بر طبق این آمار در بخش های كشاورزی، خدمات، بازرگانی و مسكن به ترتیب ۶۲، ۵۱.۲، ۳۷.۶ و ۲۵.۶ درصد از تسهیلات بانكی پرداخت شده به هر بخش صرف تأمین سرمایه در گردش شده است.
كمترین تسهیلات پرداختی به بخش های مختلف اقتصادی هم در این مدت صرف تعمیر شده است؛ به صورتی كه در هشت ماهه سال جاری ۱۵ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان به تعمیر در بخش های كشاورزی، صنعت و معدن، مسكن و ساختمان، بازرگانی، خدمات و سایر بخش های متفرقه تخصیص داده شده است.

1398/11/09
20:19:10
5.0 / 5
3927
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی