رییس اتاق بازرگانی ایران و چین:

خبرها از زیان اقتصادی حاصل از كرونا مستند نیست

خبرها از زیان اقتصادی حاصل از كرونا مستند نیست به گزارش مبل زیبا رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین اعتقاد دارد برای عرضه ارزیابی دقیق از وضعیت اقتصاد چین و تأثیر كرونا بر این اقتصاد، باید صبر كرد و اخبار و اطلاعاتی كه در این حوزه منتشر می شوند، مستند نیستند.


مجیدرضا حریری در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: چین در تمام سال های گذشته خویش را بعنوان یك قدرت اقتصادی جهان نشان داده و بطور قطع در مدیریت این ویروس هم احتیاج به كمك های مالی وجود ندارد، اما اینكه ما نشان دهیم در كنار مردم و دولت چین هستیم، بطور قطع مهم خواهد بود.
به قول وی، در دوره های اخیری كه اقتصاد ایران با تحریم های سخت روبرو شده، دولت چین كوشیده ارتباطات دو كشور حفظ شود و در ماه های گذشته هم چین همواره شریك اصلی تجاری ایران بوده و ازاین رو مهم می باشد كه ایران هم نشان دهد كه در شرایط سخت، همراهی خویش را اثبات می كند.
رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین با اشاره به اوج گیری ویروس كرونا در سال نوی چینی، اظهار داشت: با عنایت به قرار گرفتن در تعطیلات سال نوی چینی، اقتصاد این كشور هم خویش را آماده چند روز تعطیلی كرده بود. باید دید دولت چین برای روزهای آینده چه برنامه ریزی خواهد نمود و آیا تعطیلات تمدید خواهد شد یا روشی دیگر را در پیش می گیرند.
به اعتقاد حریری باید بعد از به انتها رسیدن تعطیلات و ارزیابی دقیق از شرایط، نسبت به تأثیر كرونا بر اقتصاد چین نظر داد و آنچه كه در ایام گذشته مطرح شده صرفا گمانه زنی است و منشا علمی و آماری ندارد.
به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، چین بعنوان یكی از بزرگترین غول های اقتصادی جهان از چند هفته قبل با شیوع ویروس كرونا روبرو شده و در تلاش است سرعت شیوع آنرا كم كند.
برخی تحلیلگران می گویند در صورت طولانی شدن فرآیند كنترل شیوع این ویروس، كرونا بر اقتصاد چین اثر منفی خواهد گذاشت.1398/11/17
16:48:05
5.0 / 5
4193
تگهای خبر: اقتصاد , بازرگانی , دولت , طلا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی