افزایش تولید خودرو های گازسوز

افزایش تولید خودرو های گازسوز به گزارش مبل زیبا طبق اعلام مدیرعامل ایران خودرو، هدف گذاری ها بر مبنای افزایش میزان تولید خودرو های گازسوز در سال ۱۳۹۹ قرار گرفته و مقرر است كه به ۲۶ درصد از كل تولیدات ایران خودرو برسد.


به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، فرشاد مقیمی- مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو- در مراسم افتتاحیه یازدهمین همایش بین المللی موتورهای درون سوز و نفت اظهار نمود: در بحث مرور تحولات محیط كلان موتور و سبد سوخت ایران خودرو، باید اظهار داشت كه در دنیا وضعیت انتشار گازهای co۲ رشد داشته كه ایران خودرو رتبه هشتم را دارد كه قدم هایی برای كاهش میزان آلایندگی ها انجام شده است. در سهم خودروسازان در میزان انتشار آلایندگی ها، ۲۳ درصد از كل گازی كه منتشر می شود مربوط به حمل و نقل بوده كه ۱۷ درصد مربوط به حمل و نقل های زمینی و باقی مربوط به حمل و نقل هوایی، ریلی و دریایی است كه از این ۱۷ درصد، ۸.۵ درصد مربوط به خودرو های سواری درحال حركت، ۸ درصد مربوط به خودرو های سنگین و ۰.۵ درصد مختص خودروهایی است كه در آینده عرضه می شوند.
وی ادامه داد: ما باید حركتی در زمینه نوسازی خودرو ها انجام دهیم. حاضریم در این قضیه نقش آفرینی داشته باشیم. از سال ۲۰۱۵ سرعت مجموعه اقدامات انجام شده برای پیشگیری از انتشار گازهای آلاینده بیشتر شده است. در نظر داریم در سال جدید توانمان را در ساخت خودرو ها تقویت نماییم كه در این حوزه برنامه های جدیدی برای ساخت خودرو هم داریم. تلاشمان تماما در حوزه داخلی سازی خودرو است و نقشه راهمان كاملا مشخص است.
مدیرعامل ایران خودرو با بیان اینكه۳۰ درصد محصولات با موتور ef۷ پایه گاز در سال آینده وارد بازار خواهد شد، اظهار داشت: آمادگی كامل داریم تا الزامات راه را پیش بگیریم. در نظر داریم مخازن سی ان جی را سبك سازی نماییم تا توان موتور افزایش یابد. پیشرفت این كار احتیاج به سرمایه گذاری اولیه دارد تا بتوانیم در آن به خوبی پیش برویم. امیدوارم بتوانیم با همكاری نخبگان و دانش كشور در این صنعت به خوبی پیش برویم.
مقیمی اظهار نمود: در كشور هم سهم قابل توجهی از سوخت مورد استفاده فسیلی است. یكی از رویكردهای ایران خودرو تغییر رویكرد و حركت به سمت استفاده از سوخت گاز بود. در سال ۱۳۹۹ هدف گذاری كردیم كه ۲۶ درصد خودرو ها گازسوز باشند. در بحث برقی سازی اقداماتی را انجام داده ایم. المان ها را یكی بعد از دیگری وارد كرده ایم و حتی فرمان برقی به خودرو ها وارد شده است. كار تحقیقاتی موتور ۳ سیلندر هم شروع شده و در تلاش هستیم به نتیجه برسیم.
مدیرعامل ایران خودرو عدم تناسب برخی استانداردهای با شرایط محیطی را یكی از چالش های اساسی این صنعت دانسته و اظهار داشت: شیب تند تغییرات استانداردها سبب شده به مشكل برخوریم؛ بنابراین باید این موارد متناسب سازی شود. در حوزه زیرساخت ها هم مشكل وجود دارد كه مربوط به خودروسازان نمی گردد.
او در آخر اشاره كرد: ما در سه حوزه كوچك سازی، برقی سازی و هم سوخت كم كربن اقداماتی انجام دادیم. چهار مسیر در این راه تعیین كردیم و قدم هایی برداشتیم. نقشه راه موتور ایران خودرو در هیات مدیره این شركت به تصویب رسیده است. یكی از این موارد مربوط به افزایش ظرفیت تولید موتورهای گازسوز است.
همایش موتورهای درون سوز فرصتی برای تبدیل ایده ها به محصولات تجاری
برات قبادیان- معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت و دبیر علمی این همایش - با اشاره به اینكه برگزاری همایش بین المللی موتورهای درون سوز و نفت فرصتی برای تبدیل ایده ها به محصولات تجاری است، اظهار داشت: از راه این همایش محققین، تحقیقاتشان را عرضه و می توانند اطلاعات خویش را به اشتراك گذارند. محققین تخصصی یك رشته خاص مانند موتورهای درون سوز در دانشگاه ها و مراكز علمی پراكنده اند و فعالیتهای مختلفی انجام می دهند، این افراد علاقه مندند كه هم فعالیتهای خویش را ارزیابی كنند و هم نتیجه تحقیقاتشان را به نمایش گذارند كه برگزاری همایش هایی مانند همایش بین المللی موتورهای درون سوز و نفت فرصت هایی برای محققین فراهم می آورد. هدف از برگزاری همایش بین المللی موتورهای درون سوز و نفت، توجه به این مساله است كه سبب می شود محققین زحمات خویش را عرضه كنند و تبادل تجربیات هم میان شركت كنندگان انجام گیرد و تحقیقات و ایده های آنها از فاز دانش به محصول تبدیل گردد.
وی با اشاره به اینكه موتورهای درون سوز نیرو محرك وسایل ناوگان حمل و نقل زمینی، ریلی و هوایی است و از اهمیت والایی برخوردار بوده؛ اظهار نمود: بنابراین توجه به همایش موتورهای درون سوز می تواند نتایج موثری را به همراه داشته باشد. از ۲۲ سال پیش هر دو سال یك مرتبه همایش موتورهای درون سوز و نفت برگزار شده و سال جاری یازدهمین دوره آن در مجموعه ایران خودرو و در شركت ساپكو كه مجموعه نمایشگاهی است، برگزار می گردد.
دبیر علمی همایش موتورهای درون سوز و نفت افزود: تحقیقات به صورت كلی به دو بخش نظری و عملی تقسیم می شود كه به وسیله دانشمندان و دانشجویان این تحقیقات صورت می گیرد و نتایج آن بعد از عرضه به صورت مقاله داوری خواهد شد. در حاشیه یازدهمین همایش بین المللی موتورهای درون سوز و نفت نمایشگاه بین المللی موتور تهران برگزار می شود كه در این نمایشگاه برخی از شركت های دانش بنیان محصولات خویش را عرضه می كنند. در سال ۱۹۰۰ میلادی راندمان حرارتی موتور دیزلی مورد توجه قرار گرفت. نخستین موتور بنزینی حداكثر سرعت چهار كیلومتر بود و به حدی صدا داشت كه با حركتی كوچك باید گوش را می گرفت. حالا پس از ۱۲۰ سال به حدی در این عرصه پیشرفت وجود داشته كه صدایی از موتور خارج نمی گردد.
معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزیر صحت با تاكید براینكه پیشرفت های كنونی نشان می هد این راه، راه درستی بوده است و سبب شده حالا كنار هم باشیم، اظهار داشت: مقالات زیادی به این همایش ارسال شدند. توسعه ای كه دنیا و صنعت پیدا كرده مدیون دانشجوها و دانش است. در انقلاب صنعتی چهارم بیگلیت ها حرف برای گفتن دارند. باید از خواب غفلت بیدار شویم. درست است كه در شرایط تحریم به سر میبریم، اما باید بجنبیم در این عرصه عقب نمانیم تا اقتصاد ورشكسته نشود.
او اظهار داشت: تصور می كردیم تنها حدود پنج درصد از واحدها شركت نمایند، اما حالا ۹۰۰۰ واحد صنعتی و تجاری ثبت نام كردند. خوشبختانه به لحاظ منابع انسانی وضعیت خوبی داریم تا بتوانیم در عرصه صنعت موفق شویم.
قبادیان تصریح كرد: به جهت اینكه كه فكری یا ایده ای به محصول تبدیل گردد باید نه مرحله را بپیماید كه اولین مرحله آن نظری و آخرین مرحله آن محصولی است كه از نظر فناوری به بلوغ رسیده و تجاری سازی شده كه این مساله هرچند زمانبر و هزینه بر است ولی جالب بود و نتایج خوبی را به همراه دارد.
گفتنی در مراسم افتتاحیه یازدهمین همایش بین المللی موتورهای درون سوز و نفت با حضور سید مصطفی میرسلیم عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس همایش، فرشاد مقیمی - مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، مسعودتجریشی معاون انسانی سازمان محیط زیست، علیرضا حاجی علی محمدی رئیس انجمن علمی موتور ایران، عادل پیر محمدی مدیر عامل ساپكو و برات قبادیان دبیر علمی همایش و معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزیر صنعت برگزار گردید.1398/11/29
14:59:51
5.0 / 5
3738
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی