سال جهش تولید،

۱۰ پیش شرط مورد نیاز برای جهش تولید

۱۰ پیش شرط مورد نیاز برای جهش تولید مبل زیبا: رئیس كنفدراسیون صادرات ایران می گوید برای جهش تولید، اقتصاد ایران به 10 پیش نیاز مهم احتیاج دارد.


محمد لاهوتی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به نام گذاری سال جدید به نام جهش تولید از طرف مقام معظم رهبری، اظهار نمود: اولین موضوعی كه باید در این راه به آن توجه كرد، رفع واقعی موانع تولید است. همانطور كه در سال های پیش نیز مطرح بوده، در راه تولید در ایران موانع مختلفی وجود دارد كه برای ثبت جهش تولید باید به شكل واقعی آنها را برطرف كرد. دومین عامل كه در كنار عامل نخست تعریف می شود، بهبود محیط كسب و كار است.
وی با اشاره به اینكه باید شرایط برای امنیت خاطر سرمایه گذاران فراهم باشد، بیان كرد: سومین عامل در این راه مبارزه با فساد است. این مسئله می تواند به كاهش فشارها بر سرمایه گذاران و ایجاد امنیت برای آنها منجر شود كه چهارمین عامل در این عرصه بشمار می رود.
این عضو اتاق بازرگانی تهران افزود: عامل پنجم در رسیدن به این هدف، اجرا و نظارت دقیق بر قوانین حوزه تولید و تجارت است؛ موضوعی كه می تواند به ایجاد رقابت واقعی میان فعالان اقتصادی و كاهش فضای رانت و فساد بیانجامد. موردی كه به ششمین پیش نیاز یعنی ایجاد فضای رقابتی و غیر رانتی منجر می شود.
لاهوتی افزود: اصلاح سیاست های بانكی و ثبات در قوانین دو عامل مهم دیگری است كه در این بخش اهمیت دارند. تغییر مداوم قوانین و عدم حمایت درست از تولیدكنندگان عواملی است كه می تواند برای آنها مشكل ساز شود یا آنها را دلسرد كند؛ بدین جهت توجه به این دو موضوع نیز اهمیت فراوانی خواهد داشت.
وی با اشاره به اهمیت توجه به صادرات، اظهار نمود: پشتیبانی از تولید صادرات محور دیگر عامل اثرگذار در راه رسیدن به جهش تولید خواهد بود. این مساله خود به گسترش بازارهای هدف نیاز دارد كه باید برای دست یابی به آن برنامه ریزی كرد و در تمامی دستگاه ها فعال شد. در صورت توجه دستگاه های اجرایی به این پیش نیازها، می توان امیدوار بود كه جهش تولید اجرایی شود.
منبع:

1399/01/02
23:20:30
5.0 / 5
3100
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی