كانی های غیرفلزی، دارای بیشترین سهم از واحدهای فعال صنعتی

كانی های غیرفلزی، دارای بیشترین سهم از واحدهای فعال صنعتی تازه ترین آمار انتشار یافته از طرف وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نشان میدهد كه تا آخر سال گذشته مجموعا 72 هزار و 251 واحد فعال با اشتغال دو میلیون و 429 هزار و 816 نفر در گروه های مختلف صنعتی و معدنی در كشور فعالیت می نمایند كه بیشترین تعداد این واحدها در گروه محصولات كانی های غیرفلزی فعالیت می نمایند...


به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، بر طبق این آمار بیشترین واحدهای فعال در گروه کانی های غیرفلزی است که ۱۵ هزار و ۸۲۲ واحد در آن وجود دارد. همینطور گروه محصولات غذایی و آشامیدنی و گروه محصولات از لاستیک و پلاستیک با فعالیت ۸۶۸۲ و ۷۵۲۴ واحد در رده دوم و سوم قرار می گیرند.
گروه هایی که کمترین واحد فعال را دارند هم شامل جمع آوری، تصفیه و توزیع آب با سه واحد، تولید انرژی با ۱۲ واحد و فاضلاب، دفع زباله، بهداشت محیط و سایر فعالیتهای مشابه با ۱۶ واحد است که به ترتیب ۱۱۴، ۱۶۲ و ۳۷۱ نفر در آنها شاغل هستند و پایین ترین میزان اشتغال را در بخش های مختلف دارند.
کدام بخش ها بیشترین اشتغال را دارد؟
در این میان گروه کانی های غیر فلزی بیشترین اشتغال را هم به خود اختصاص داده، به صورتی که ۳۸۲ هزار و ۸۳۷ نفر در این بخش فعالیت می نمایند. گروه محصولات غذایی و آشامیدنی و گروه ساخت مواد و محصولات شیمیایی هم با اشتغال ۳۶۲ هزار و ۲۲۳ و ۲۰۰ هزار و ۳۵۸ شاغل هم در رتبه دوم و سوم قرار دارند.
کدام استان ها بیشترین واحد فعال را دارند؟
تهران، اصفهان و خراسان رضوی تا آخر سال گذشته به ترتیب ۹۷۸۵، ۸۵۸۵، ۵۲۹۴ واحد فعال داشتند که بیشترین تعداد واحد در میان استان ها است و اشتغال این استان ها در واحدهای فعال صنعتی و معدنی هم به ترتیب ۴۰۲ هزار و ۹۱۵، ۲۶۲ هزار و ۴۹۸ و ۱۹۳ هزار و ۲۹۰ نفر است.
همینطور منطقه آزاد کیش با دو واحد فعال، منطقه آزاد چابهار با ۷۳ واحد و منطقه آزاد ماکو با ۸۴ واحد کمترین واحد فعال را در میان استان ها دارند که به ترتیب ۷۰، ۱۴۱۶ و ۲۳۳۰ نفر در آنها مشغول هستند.1399/04/15
11:53:30
5.0 / 5
2613
تگهای خبر: تجارت , تولید , صنعت , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی