سرهنگ گودرزی خبر داد

انهدام كانال فروش داروهای كرونائی در تلگرام

انهدام كانال فروش داروهای كرونائی در تلگرام مبل زیبا: رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات تهران بزرگ از شناسایی و دستگیری فردی درباب خرید و فروش داروهای تقلبی مربوط به کرونا در فضای مجازی و کشف بیش از 300 عدد انواع این دارو، آگاهی داد.


به گزارش مبل زیبا به نقل از مهر، سرهنگ داوود معظمی گودرزی اظهار داشت: فردی به پلیس فتا تهران بزرگ مراجعه و ادعا نمود در فضای مجازی مبادرت به خرید داروی مربوط به کرونا کرده و زمانی که برای استفاده آن با پزشک مشورت نموده متوجه شده داروها فاسد و تاریخ گذشته است. وی ادامه داد: شاکی در ادامه اظهارات خود گفت باتوجه به نیاز مادرم به این داروها، در فضای مجازی جست وجو کردم و در فضای تلگرام با شخصی ناشناس که خودرا از وارد کنندگان این دارو معرفی نمود آشنا شدم و بعد از صحبت های اولیه بنده مبلغ زیادی جهت خرید این داروها برای وی واریز کردم و بعد از دریافت داروها با بررسی پزشک مشخص شد این داروها به هیچ عنوان قابل استفاده نیست.

گودرزی اظهار داشت: کارشناسان پلیس فتا پایتخت تحقیقات خودرا شروع کردند و با بهره بردن از روش های علمی و اقدامات فنی فرد مذکور را در فضای مجازی شناسایی و متوجه شدند مجرم با ایجاد یک کانال تلگرامی در فضای مجازی مبادرت به فروش داروهای فاسد و غیرقابل استفاده تحت عنوان داروهای کرونا به افرادی که نیازمند این دارو هستند می کند. این مقام مسئول اشاره کرد: با به دست آمدن اطلاعات هویتی متهم و بعد از تشریفات قضائی، در نهایت مجرم در مخفیگاه خود در یکی از مناطق غربی تهران دستگیر و بیش از ۳۰۰ قلم داروی غیرقابل استفاده مربوط به کرونا از محل اختفای وی کشف شد. گودرزی گفت: متهم بعد از انتقال به پلیس فتا هرگونه جرمی را انکار می کرد اما بعد از رو به رو شدن با شاکی پرونده و ادله دیجیتال ضمن پذیرش بزه انتسابی به فروش داروهای فاسد اعتراف کرد. رییس پلیس فتا تهران بزرگ به شهروندان سفارش کرد: باید توجه داشت که خرید و فروش هرگونه دارو در فضای مجازی ممنوعست و علاوه بر جرم بودن این اقدام، غالب این افراد نیز کلاهبردار هستند، خیلی از این افراد اصلاً دارویی در اختیار ندارند و با یک جست و جوی ساده در فضای مجازی به اطلاعاتی دست پیدا می کنند و مدعی داشتن داروهای نادر هستند. شهروندان همین طور در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی می توانند مراتب را بوسیله سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir گزارش کنند.

1400/03/18
22:48:39
0.0 / 5
192
تگهای خبر: پایتخت , تولید , طلا , مبل
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی