یك كارشناس:

با خروج خارجی ها دست خودروسازان در حنا نمی ماند

با خروج خارجی ها دست خودروسازان در حنا نمی ماند مبل زیبا: عضو هیات علمی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی اظهار داشت: با تعلیق فعالیت پژو سیتروئن در ایران و حتی در صورت خروج دیگر خودروسازان خارجی، خودروسازان داخلی بر توسعه خودروهای داخلی و پلتفرم های در دست طراحی متمركز خواهند شد ازاین رو اصطلاحا دست این شركت ها در حنا نمی ماند.


شهرام آزادی در گفت وگو با ایسنا، اظهار نمود: تعامل با خودروسازان خارجی هدف نیست بلكه وسیله ای برای رسیدن به هدف تولید خودروهای به روز و با كیفیت داخلی است ازاین رو باآنكه تعلیق فعالیت های پژو سیتروئن بر صنعت خودرو بی تاثیر نخواهد بود اما مشكل اساسی هم محسوب نمی گردد.

وی با اشاره به اینكه خودروسازان در تعامل با خودروسازان خارجی باید به دنبال انتقال تكنولوژی برای دستیابی به دانش تولید خودروهای به روز و با كیفیت باشند، تصریح كرد: در چند سال اخیر این هدف تا حد زیادی محقق شده و حتی در صورت خروج خودروسازان خارجی هم صنعت خودرو به راه خود ادامه خواهد داد.

عضو هیات علمی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی ادامه داد: خروج احتمالی خودروسازان خارجی از ایران مزایایی هم خواهد داشت كه همچون آن تمركز بیشتر خودروسازان داخلی بر روی تولید و توسعه پلتفرم های داخلی است.

وی اضافه كرد: دو خودروساز بزرگ داخلی در چند سال اخیر كار طراحی و تولید پلتفرم را شروع كرده اند و بعد از این می توانند با تمركز بیشتر در این حوزه زودتر به خودكفایی از خودروسازان خارجی دست یافته و خودروهایی با كیفیت مناسب و با برند داخلی عرضه كنند.

آزادی با اشاره به اینكه هم اكنون همكاری و تولید مشترك با خودروسازان خارجی حدود ۲۰ درصد فعالیت خودروسازان داخلی را به خود اختصاص می دهد، خاطرنشان كرد: خودروسازان به راحتی می توانند این سهم ۲۰ درصدی را با خودروهای داخلی جایگزین كنند.

به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، چند روز پیش شركت پژو سیتروئن اعلام نمود كه به دنبال خروج آمریكا از برجام، فعلا فعالیت های خود در ایران را تعلیق می كند. در واكنش به این اتفاق كارشناسان این اقدام پژو سیتروئن را به "خودزنی" خودروساز فرانسوی تعبیر كردند.

به گفته آنها "با توجه به اینكه پژو پیش از این برای بازگشت دوباره به ایران مجبور به پرداخت غرامت چند صد میلیون یورویی شده بود و هم پژو و هم سیتروئن در فعالیت های خود در ایران اقدام به سرمایه گذاری قابل توجهی كرده اند و امكان خروج سرمایه گذاری انجام شده را هم ندارند با توقف فعالیت در ایران این شركتها خودزنی كرده اند".
1397/03/18
12:52:44
5.0 / 5
5004
تگهای خبر: توسعه , تولید , سرمایه , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی