در بازدید اعضای شورا از پژوهشگاه زلزله شناسی ایران مطرح شد:

درنگ در تجهیز مراكز علمی

درنگ در تجهیز مراكز علمی به گزارش مبل زیبا اعضای شورای اسلامی شهر تهران بامداد امروز در بازدیدی كه از پژوهشگاه زلزله شناسی ایران داشتند بر استفاده از توان علمی و پژوهشی كشور در بحث پیشگیری و مدیریت بحران تاكید نمودند.


به گزارش مبل زیبا به نقل از مهر، بامداد امروز محسن هاشمی، مرتضی الویری و احمد مسجد جامعی به پیشنهاد مجید فراهانی رییس كمیته بودجه شورا از پژوهشگاه زلزله شناسی ایران بازدید به عمل آوردند. مجید فراهانی در خلال این بازدید كه از آزمایشگاه های مجهز این پژوهشگاه هم صورت گرفته بود اظهار داشت: این پژوهشگاه شامل ۴ پژوهشكده مجزا است و امكانات خوبی دارد كه در صورت حمایت می تواند خدمات خوبی به مردم و جامعه صنعتی بدهد.

وی ادامه داد: این امكاناتی كه امروز مشاهده كردید می تواند در جهت تست انواع سازه های صنعتی كمك نماید و پروژه های وزارت نیرو و سد ها و وزارت نفت می توانند از خدمات این آزمایشگاه استفاده كنند تا ببیند سازه ها تا چه میزان استقامت در برابر زلزله دارد. برای مثال پالایشگاه تهران را در نظر بگیرید اگر در هنگام فعالیت زلزله ای رخ دهد و واحد آیزو ماكس آن آسیب ببیند فاجعه ای در منطقه ری اتفاق خواهد افتاد یا سدی كه ساخته می گردد اگر با استفاده از تست های مخرب بررسی نشود می تواند صدمه ببیند و سیل راه بیافتد. بنابراین چنین سازه هایی باید با استفاده از تست های چنین مراكز علمی بررسی شوند و این پژوهشگاه چنین امكانی را فراهم آورده است.

رییس كمیته بودجه شورا در ادامه اضافه كرد: اگر خواستار حاكمیت علمی در جامعه هستیم باید به این مراكز بها دهیم. و حضور ما (اعضای شورای پنجم) در این پژوهشگاه این پیام جدی را دارد كه بیش از گذشته به جامعه علمی بها خواهیم داد.

وی خاطرنشان كرد: اگر از زلزله نگران هستیم باید لوازم پیشگیری، مدیریت، پیش بینی و آمادگی در برابر زلزله را بر مبنای نظرات علمی دانشمندان خودمان رافراهم آوریم.

فراهانی خاطر نشان ساخت: اگر ما نگران زلزله هستیم باید به مدیریت علمی بها دهیم. نگرانی مردم با استفاده از سیستم های علمی برطرف می گردد. بنابراین ما در شورای شهر آماده هر گونه حمایت از چنین مراكز علمی هستیم؛ چه از نظر ارتباط با شهرداری ها، تدوین قوانین، ارتباط با وزارتخانه ها، دولت و مجلس شورای اسلامی.

عضو كمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان كرد: باید حمایت همه جانبه از این مراكز به عمل آید چه با استفاده از تامین اعتبار و چه با استفاده از تخصیص اعتبار. مدیریت شهری و شهرداری ها باید كاملا با مراكز علمی هماهنگ باشند و تسهیلات در اختیار پژوهشگاه قرار دهند. باید این مراكز حمایت شوند البته نه تنها از جانب مدیریت شهری بلكه از جانب سایر دستگاه ها. رییس كمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران هم در این بازدید اظهار داشت: هزینه كرد برای این مراكز در مقابل هزینه هایی كه امروز در بخش های گوناگون می گردد ناچیز است اما می تواند از بروز خسارت های فاجعه بار جلوگیری كند. بنابراین نباد لحظه ای در تجهیز این مراكز علمی درنگ نماییم. وی اضافه كرد: بعد از وقوع زلزله هزینه های بسیاری را متحمل می شویم و بنابراین یكی از مواردی كه می تواند پیشگیری كند از چنین مسائلی، هزینه كرد برای چنین مراكز علمی است. الویری اضافه كرد: باید جایگاه مراكز علمی و اهمیتی كه این مراكز دارند درك شود.

 

1396/10/06
19:24:53
5.0 / 5
5004
تگهای خبر: خدمات , صنعت , تجهیزات , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی