در نخستین همایش و نمایشگاه شتابدهنده های آزاد اعلام شد

افتتاح ۵ سرای نوآوری تهران دردهه فجر

افتتاح ۵ سرای نوآوری تهران دردهه فجر به گزارش مبل زیبا رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینكه از راه جابجایی ها و تجمیع فضای آموزشی فضاهایی را در مركز شهر آزاد كرده ایم، اظهار داشت: در دهه فجر ۵ سرای نوآوری در تهران افتتاح خواهیم كرد.


به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، محمد مهدی طهرانچی در جمع خبرنگاران در اولین همایش و نمایشگاه شتابدهنده های آزاد كه امروز در محل نمایشگاه اقتصاد دانش بنیان این دانشگاه برگزار شد، اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی این افتخار را دارد كه در شرایطی كه كشور از جانب دشمنان در هجمه اقتصادی قرار گرفته، با یك نگاه نو به آموزش عالی و كاركرد آموزش عالی حركت جدیدی را در عرصه فناوری و نوآوری شروع كند.

وی افزود: دانشگاه آزاد در سراسر كشور گسترده است و در همه شهرهای كشور شعبه دارد. می خواهیم این بستر را برای توسعه فناوری و نوآوری و پشتیبانی از اقتصاد كشور و بسترسازی اقتصاد دانش بنیان و اشتغال دانش بنیان به كار گیریم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اظهار نمود: این حركت ملی است كه فقط نمی توانست با خود دانشگاه آزاد انجام شود؛ ازاین رو از تمام شتابدهنده های فعال كشور دعوت كردیم و طی یك مصاحبه خیلی خوب بهترین ها را انتخاب كردیم. در نهایت از ۲۰ شتابدهنده و همه مدیران واحدها دعوت كردیم تا با نگاه جدید كه تشكیل بازار فناوری و سرای نوآوری است و بستر سازی كه به صورت قانونی در دانشگاه آزاد شكل گرفته، از راه ارتباط دهی بین زیرساخت دانشگاه و شتابدهنده هایی كه تجربه های ملی موفق دارند، هم افزایی ایجاد كنند.

طهرانچی با اشاره به ظرفیت های دانشگاه آزاد، اظهار داشت: ظرفیت این دانشگاه بیشتر از یك میلیون دانشجو، ۲۴ هزار عضو هیئت علمی، ۱۱۰۰۰ آزمایشگاه فعال و ۲۰ میلیون متر مربع ساختمان فعال در تمام شهرهای كشور و نگاه نو است كه با كارهایی كه در كشور صورت گرفته، پیوند می دهیم. امیدواریم این یك كار بهمن وار در حوزه اشتغال دانش بنیان و بستر نوآوری باشد كه بتواند در شرایط اقتصادی كنونی برون رفت را فراهم آورد.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص صندوق های دانشگاه آزاد اسلامی، اظهار داشت: ما در حال عملیاتی كردن صندوق پژوهش و فناوری با سرمایه ۲۰۰ میلیارد تومانی هستیم. همینطور "فرا صندوق سرمایه گذاری" را یك ماه پیش در بورس به همراه ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و دیگر نهادها پایه گذاری كردیم كه سرمایه این صندوق ۶۵۰ میلیارد تومان است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: همینطور ارتباط خوبی با صندوق نوآوری و شكوفایی داریم و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم از ما حمایت می كند. ازاین رو سرمایه های راكدی را كه دانشگاه در بانك ها خوابانده بود، به كار گرفتیم؛ چون كه در گذشته واحدها سرمایه های خویش را در بانكها می خواباندند و به سودهای بانكی اكتفا می كردند. حالا هیئت امنا اجازه این كار را نمی دهد و گفتیم سرمایه دانشگاه بایستی در راه پشتوانه سازی برای وام دانشجویی در زمان تحصیل یا در جهت پشتیبانی از كسب و كار دانش بنیان باشد. انشاءالله سرمایه دانشگاه بعنوان سرمایه فعال استفاده گردد.

طهرانچی با اشاره به اینكه افتتاح سراهای نوآوری را در دانشگاه آزاد آغاز كرده ایم، اضافه كرد: در دهه فجر ۵ سرای نوآوری را در تهران افتتاح خواهیم كرد. در واقع فضاهایی كه قبلاً صرفاً آموزشی بوده را در مركز شهر از راه جابجایی ها و تجمیع واحدها (در سوهانك و…) آزاد كردیم.

وی ادامه داد: این كار را در شهرستان ها هم آغاز كردیم؛ واحدهای خوراسگان، همدان و همه استان ها همچون آذربایجان شرقی، اردبیل و غیره به این مفهوم پیوستند كه از فضاها و امكانات برای تشكیل سرای نوآوری استفاده گردد. در هر استان یك بازار فناوری و مجموعه ای از طرح های نوآوری تاسیس می نماییم كه انشاءالله بتوانند كار كنند.
1398/11/02
23:09:30
5.0 / 5
4060
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , توسعه , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی