توسط وزیر نفت،

آخرین وضعیت سهمیه بنزین نوروزی اعلام گردید

آخرین وضعیت سهمیه بنزین نوروزی اعلام گردید مبل زیبا: وزیر نفت آخرین وضعیت تخصیص سهمیه برای بنزین نوروزی را توضیح داد و اظهار داشت: رئیس جمهوری دستور دادند پیشنهادها برای تعیین میزان سهمیه بنزین نوروزی عرضه شود.


به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، بیژن زنگنه امروز (شنبه، ۲۶ بهمن ماه) در حاشیه كنفرانس توسعه نظام مالی در صنعت نفت، درباره اینكه ماجرای بنزین نوروزی به كجا رسید، اظهار نمود: من هم منتظرم بگویند. این مساله را در دولت مطرح كردم و آقای رئیس جمهوری دستور دادند پیشنهادها برای تعیین میزان تخصیص بنزین سهمیه ارائه شود. اگر این پیشنهادها بیاید، درباره آن تصمیم گیری می شود.
وی درباره اینكه شنیده می شود برخی اركان دولت با این پیشنهاد مخالف هستند، توضیح داد: دلیل مخالفت این افراد این است كه منابع یارانه ها كاهش می یابد؛ چون منابع حاصل از افزایش قیمت بنزین تماماً با دستور رئیس جمهوری و تصویب سران نظام به خانواده های كم بضاعت اختصاص می یابد.
زنگنه افزود: اگر قرار باشد ۱۰۰ لیتر سهمیه بنزین به ۱۸ میلیون خودروی سواری كه در كشور وجود دارد، تخصیص پیدا كند یعنی باید یك میلیارد و ۸۰۰ میلیون لیتر بنزین به خودرو ها سهمیه نوروزی داده شود كه اگر این رقم را در ۱۵۰۰ تومان ضرب نماییم، نزدیك ۳ هزار میلیارد تومان از منابع برای تخصیص به افراد مشمول كم می شود.
وزیر نفت درباره میادین غرب كارون با اشاره به اینكه ظرفیت تولید نفت از این میادین ۵ برابر افزایش یافته است، اظهار نمود: توسعه میادین غرب كارون متكی به منابع صندق توسعه ملی بوده كه شركت ها هم از آن استفاده كردند.
وی با تاكید بر اینكه توسعه غرب كارون همچنان متكی به منابع صندوق توسعه ملی است، اضافه كرد: جا دارد مجموع تولید نفت در غرب كارون با افزایش بازیافت به نزدیك روزانه یك میلیون بشكه برسد؛ منتهی هم به فناوری و هم به منابع مالی نیاز است. زنگنه اظهار داشت: فعلا با تمام قدرت در میدان های غرب كارون فعالیت می نماییم.
وزیر نفت به این پرسش كه آیا بحث طرح بانك نفت مطرح است، پاسخ داد: چنین بحثی مطرح نیست. همه بانك ها، بانك نفت هستند.
بنا بر اعلام وزارت نفت، زنگنه درباره نفت كوره كم سولفور كه مورد نیاز كشتی هاست، به عرضه این فرآورده در بورس اشاره نمود و اظهار داشت: حالا قیمت نفت كوره كم سولفور حدود ۳۰ درصد از بنزین هم گرانتر است و چند برابر قیمت نفت كوره با سولفور بالاست. البته فرصتی است برای كسانی كه می خواهند دراین زمینه سرمایه گذاری كنند.
وی افزود: البته این افزایش ابدی نیست. وقتی تولید نفت كوره كم سولفور در دنیا بالا برود، قیمت اش پایین می آید. به هر حال فرصتی است. حالا تولیدكنندگان داخلی ترجیح می دهند بجای تولید بنزین، این فرآورده را تولید كنند و به فروش برسانند.1398/11/26
15:26:24
5.0 / 5
3924
تگهای خبر: توسعه , تولید , دولت , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی