دژپسند پاسخ داد

جهش تولید چگونه عملیاتی می شود؟

جهش تولید چگونه عملیاتی می شود؟ به گزارش مبل زیبا وزیر اقتصاد با اشاره به اینكه وزارت اقتصاد در حوزه های مالیات، گمرك، بازار سرمایه و بانك برای تحقق ˮجهش تولیدˮ آمادگی دارد، اظهار نمود: در اوایل سالجاری فرمتی را طراحی می نماییم كه منابع بانك ها را برای تأمین سرمایه در گردش جهش تولید تأمین نماییم.


به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، فرهاد دژپسند در گفتگو با رادیو اقتصاد با اشاره به شعار سالجاری كه "جهش تولید" نامگذاری شده است، اظهار نمود: سال جاری سال خاصی را در پیش داریم؛ به این دلیل كه هم در سال ۱۳۹۸ مشكلات زیادی داشتیم و هم اینكه تلاشهای زیادی از جانب مردم و حاكمیت صورت گرفت. در این حوزه، انتظاری كه از كشور می رود این است كه به جایگاه های رفیعی برسد كه فقط با جهش تولید محقق می شود.
وی افزود: برای جهش تولید هم دولت یكسری وظایف دارد و فعالان اقتصادی و مردم هم وظایفی دارند. دولت در وهله اول باید با ایجاد قوانین در محیط كسب وكار، شرایط را برای سرمایه گذاری، استفاده از ظرفیت تولید و ایجاد فرهنگ مصرف در جهت جهش تولید فراهم آورد.

نقش ویژه گمرك در تسهیل صادرات غیرنفتی
وزیر اقتصاد اضافه كرد: مالیات به رغم اینكه باید امسال نقش اساسی در تأمین مالی كشور ایفا كند، در این حوزه باید ابزاری برای تسهیل سرمایه گذار و رونق تولید باشد. گمرك هم به دلیل نقش به سزایی كه در تجارت خارجی دارد باید ابزاری برای سهولت صادرات كالاهای غیرنفتی و واردات كالاهای اساسی، سرمایه ای و مواد اولیه كه در داخل تولید نمی گردد، باشد.
در ادامه این مقام مسئول با اشاره به اینكه در این حوزه باید از گمرك استفاده بهینه ای در جهت ایجاد یك كریدور سبز برای صادركنندگان كشور شود، اظهار داشت: دولت برای افزایش صادرات باید سیاستگذاری كند و به سمت صادرات صنایع در بخش نفت، گاز و معدن برویم.
دژپسند افزود: در این حوزه، وزارت اقتصاد علاوه بر تسهیل در صدور، تسهیل در تأمین مالی را هم بوجود آورده كه می خواهیم در سال ۱۳۹۹ ابزار تأمین مالی صنایع صادراتی كه مبتنی بر نفت و گاز یا صنایعی كه مبتنی بر معدن و تولیدات كشاورزی هستند را چه در چارچوب پذیره نویسی و چه در چارچوب عرضه اوراق قابل تبدیل به سهام ایجاد نماییم تا تأمین مالی را رونق دهیم.

نقش بخش خصوصی در رسیدن به جهش تولید
وی با اشاره به اینكه بخش خصوصی و فعالان اقتصادی باید از این فرصت طلایی استفاده كنند و گام های اساسی در جهت ساماندهی تولید بردارند، اظهار نمود: حالا صادرات برای فعالان اقتصادی به صرفه است و واردات به صرفه نیست. باید بتوانیم با بهبود كیفیت، تولید و دستیابی به مزیت نسبی در صادرات، احتیاج به واردات را كاهش دهیم.
این مقام مسئول در ادامه اضافه كرد: برای تحقق شعار سال جاری باید از مردم بخواهیم كه مصرف تولیدات داخل را ترجیح بدهند و از تولیدكنندگان انتظار این را داریم كه با بهبود كیفیت و مناسب سازی قیمت شرایط را برای تحقق این شعار فراهم نمایند.
به قول وی، مصرف تولیدات داخلی از جانب مردم، بهبود كیفیت و قیمت مناسب محصولات تولیدی در كنار هم می تواند این شعار را عملیاتی كند.

منابع مالی تحقق جهش تولید را تأمین می كنیم
وزیر اقتصاد در انتها سخنانش با اشاره به اینكه وزارت اقتصاد برای تحقق این شعار در حوزه های مالیات، بازار سرمایه، گمرك و بانك آمادگی كافی را دارد، تصریح كرد: ما در اوایل سالجاری فرمتی را طراحی می نماییم كه منابع بانك ها را برای تسریع در اتمام طرح های سرمایه گذاری در دست اجرا و تأمین سرمایه در گردش به منظور رسیدن به جهش تولید تأمین نماییم.1399/01/02
15:02:55
5.0 / 5
3246
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تجارت , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی