آمار تولیدخودروسازان بزرگ در سال ۹۸

آمار تولیدخودروسازان بزرگ در سال ۹۸ مبل زیبا: طبق آمار نهایی و رسمی اعلام شده توسط توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت در تولید انواع خودرو ها در سال 98، گروه خودروسازی سایپا با تولید بیش از 414 هزار دستگاه خودرو و با اختلاف نزدیك به 42 هزار خودرو، از گروه صنعتی ایران خودرو پیشی گرفته و عنوان خودروساز اول كشور در سال 98 را به خود مختص كرده است.


به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، طبق گزارش ۱۲ ماه عملكرد صنعت خودرو در سال ۹۸، ایران خودرو ۳۷۲ هزار و ۵۹۱ دستگاه خودرو ساخته كه در مقایسه با سال ۹۷ كه میزان تولید این گروه خودروسازی ۴۲۵ هزار و ۸۲۵ دستگاه بوده است، میزان تولید این مجموعه ۱۲.۵ درصد كاهش داشته است.
از طرف دیگر، در صورتیكه كاهش تولید خودرو در ایران خودرو، دو رقمی است، گروه خودروسازی سایپا توانسته رقم كاهش تولید خودرا در قیاس با سال ۹۷ به حدود یك درصد برساند. سایپا، سال قبل ۴۱۴ هزار و ۵۷۸ دستگاه خودرو ساخته كه این رقم سال ۹۷ حدود ۴۱۹ هزار و ۸۴۵ دستگاه خودرو بوده است.
طبق جدول تولید انواع خودرو انتشار یافته از طرف وزارت صنعت، معدن و تجارت منتشر نموده، نشان میدهد كه سایپایی ها در قیاس با خودروسازان دیگر بیشتر به تعهدات خود پایبند بودند و توانستند تعداد بیشتری از تعهدات خود به مشتریان را پاسخ دهند.
منبع:

1399/02/01
14:04:54
5.0 / 5
2774
تگهای خبر: تجارت , تولید , دستگاه , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی