كشت مكانیزه زیره سبز در دستور كار ستاد گیاهان دارویی

كشت مكانیزه زیره سبز در دستور كار ستاد گیاهان دارویی طرح مكانیزه كاشت زیره سبز با هدف ایجاد مزیت رقابتی در این محصول با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اجرایی می شود و كاشت مكانیزه زعفران و سیاه دانه در فاز بعدی برنامه این ستاد است.


به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، استفاده از تجهیزات و ماشین آلات مدرن در کشاورزی می تواند موجب ارتقاء کمی و کیفی محصول شود و برای هر تولیدات حوزه کشاورزی، مزیت رقابتی ایجاد کند. در این راستا ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با پشتیبانی از طرح ملی کاشت مکانیزه گیاهان دارویی، می خواهد تا روش کاشت و برداشت در این عرصه را دگرگون کند.
بر این اساس در مرحله اول از این طرح ملی، حدود ۱۰ هزار هکتار از اراضی زیر کشت "زیره سبز" به صورت مکانیزه و به روش ریز کاشت، انجام گرفت. هم اکنون در ۲۷ هزار هکتار از اراضی کشاورزی کشور، زیره سبز کاشت می شود. در مرحله دوم نیز حدود ۸۰ درصد از کل سطح زیر کشت زیره سبز در کشور به صورت مکانیزه و ریز کاشت صورت خواهد گرفت.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، کاشت مکانیزه گیاهان دارویی می تواند هزینه های کاشت را به شکل قابل توجهی کم کند. این مسئله موجب ایجاد مزیت رقابی در صادرات محصول می شود و تجار و صادرکنندگان می توانند اجناس را با قیمت رقابتی در بازارهای جهانی عرضه کنند و در مقابل رقبا حرفی برای گفتن داشته باشند. کاشت به صورت مکانیزه و ریز کاشت، همین طور کیفیت محصول را بیشتر می کند و موجب اصلاح تراکم کاشت می شود.
در مرحله بعدی، گیاهان دارویی مانند زعفران و سیاه دانه نیز به صورت مکانیزه کشت خواهند شد. عبور از روش های سنتی و کاشت و برداشت با بهره گیری از روش های مدرن و مکانیزه، می تواند موجب افزایش کمی و کیفی محصول شود و هزینه های تولید را به شکل محسوسی کم کند.1399/05/01
13:51:54
5.0 / 5
2070
تگهای خبر: بازار , تجهیزات , توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی