آغاز ثبت نام در هشتمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت

آغاز ثبت نام در هشتمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت به گزارش مبل زیبا معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار داشت: هشتمین دوره نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت هم زمان با هفته پژوهش و بیست­ و یكمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری كشور در محل نمایشگاه بین المللی تهران و با رعایت كلیه دستورالعمل­های بهداشتی ستاد ملی مبارزه با كرونا انجام می شود.


به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، پیمان صالحی با اعلان اینکه این نمایشگاه ۲۷ تا ۳۰ آذر ماه سال جاری برگزار می شود، افزود: دوره قبلی نمایشگاه در سال قبل یکی از مصداق ­های «رونق تولید» بود که با توجه ویژه معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری برای پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان و فناور تولیدکننده تجهیزات تابحال منجر به فروش ۲۳۰ میلیارد تومانی محصولات در نمایشگاه شد که حدود دوبرابر دوره پیش از آن بود.
رئیس نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت درباره پشتیبانی از خرید تجهیزات و به روز رسانی آزمایشگاه­ ها و کارگاه ­ها در مدارس و مراکز کار و دانش و فنی و حرفه ­ای در هفتمین دوره نمایشگاه اظهار داشت: امضاء تفاهم نامه میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت آموزش و پرورش در این دوره از نمایشگاه با اختصاص یارانه ۵۰ درصد برای مدارس و ۷۰ درصد برای پژوهش ­سراهای دانش آموزی تا کنون بیش از ۴۵ میلیارد تومان تجهیزات آموزشی توسط نهادهای تابعه وزارت آموزش و پروش خریداری شده است.
او همینطور اضافه کرد: هشتمین دوره نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت، در ۱۴ بخش موضوعی نفت و پتروشیمی، برق، الکترونیک و نرم افزار، عمران و ساختمان، مکانیک، شیمی و متالوژی، کشاورزی و محیط زیست، فیزیک پایه، تجهیزات عمومی آزمایشگاهی، مواد آزمایشگاهی، مهندسی پزشکی و زیست مواد، تجهیزات تست و آزمون صنعتی، خدمات کالیبراسیون و یک بخش موضوعی جدید برای پشتیبانی از شرکت­های دانش ­بنیان و فناور تولید کننده تجهیزات آموزشی مورد نیاز آموزش و پرورش برگزار می گردد.
صالحی درباره شرایط حضور محصولات و شرکت ها، اظهار داشت: حضور قطعی ثبت نام کنندگان در نمایشگاه بعد از تأیید فنی محصولات آنها و محرز شدن نقش آنان در بومی سازی و دستیابی به فناوری ساخت و یا تولید محصولات امکان پذیر خواهد بود. محصولات نیز مطابق سال های قبل با دو سنجه سطح فناوری ذاتی و میزان بومی سازی، ارزیابی و سطح بندی می شوند و شرکت ها می توانند دستورالعمل ارزیابی فنی محصولات را در سایت نمایشگاه مشاهده کنند.
معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری معاونت علمی درباره حمایت های این نمایشگاه اضافه کرد: باتوجه به نام گذاری سال ۹۹ از طرف مقام معظم رهبری (مدظله العالی) بعنوان «جهش تولید» معاونت علمی در امتداد پشتیبانی از تولیدکنندگان و فناوران داخلی، برای محصولات سطح اول تا سوم، از ۱۰ تا ۵۰ درصد قیمت محصولات خریداری شده توسط مراکز علمی و پژوهشی دولتی برمبنای بخشنامه سطح بندی، بعنوان کمک بلاعوض پرداخت می شود.
او همینطور اشاره کرد: شرکت های عرضه کننده تجهیزات و مواد آزمایشگاهی می توانند پروسه مربوط به ثبت نام شرکت و ثبت محصول را از اول مهرماه سال جاری در سایت نمایشگاه به آدرس www.iranlabexpo.ir آغاز کنند. همین طور برای هماهنگی بیشتر دانشگاه ها و مراکز علمی و پژوهشی کشور و ایجاد فرصت کافی جهت بررسی محصولات، پروسه صدور پیش فاکتور توسط شرکت ها از اواسط آذرماه شروع می شود. بدیهی است پروسه انعقاد قرارداد و قطعی کردن خریدها بعد از برگزاری نمایشگاه خواهد بود.
معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار داشت: برای رونق هرچه بیشتر بازار شرکت های عرضه کننده تجهیزات و مواد آزمایشگاهی و ایجاد یک بستر دائمی برای همرسانی عرضه و تقاضا، معاونت تمهیداتی را بمنظور ارائه تسهیلات لیزینگ برای خریداران بخش خصوصی و ارائه تسهیلات به شرکت های تولیدکننده بمنظور افزایش فروش بدون یارانه با همکاری صندوق توسعه فناوری نانو بعنوان کارگزار مالی نمایشگاه، در نظر گرفته است. با توجه به این که این طرح در طول سال اجرا می شود، تنوع محصولات عرضه شده گسترده تر از نمایشگاه است و تولیدکنندگان تجهیزات، مواد مصرفی و سکوبندی آزمایشگاهی می توانند در سایت نمایشگاه ثبت نام کرده و از مزایای طرح استفاده کنند.
برمبنای اعلام معاونت علمی، در دوره هفتم نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت که آذرماه ماه سال ۱۳۹۸ برگزار شد، ۳۵۷ شرکت بیش از ۹ هزار و ۱۶۸ مدل محصول را معرفی کردند که تابحال منجر به فروش قطعی ۲۳۰ میلیارد تومانی شده است و همچنان امکان خرید از دور قبلی نمایشگاه تا قبل از برگزاری نمایشگاه هشتم، وجود دارد.
منبع:

1399/07/03
12:46:16
5.0 / 5
1534
تگهای خبر: آزمون , بازار , تجهیزات , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی