مدیركل استاندارد تهران هشدار داد

مردم برای سرمایه گذاری طلای آب شده خریداری نكنند

مردم برای سرمایه گذاری طلای آب شده خریداری نكنند به گزارش مبل زیبا مدیركل استاندارد تهران با اشاره به امكان تقلب در طلای آب شده تصریح كرد: طلای آب شده به هیچ وجه مورد تایید سازمان ملی استاندارد ایران نیست.


به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، محمودرضا طاهری اظهار داشت: با عنایت به افزایش ناگهانی نرخ طلا و استقبال گسترده مردم برای سرمایه گذاری در این عرصه، خرید و فروش طلای آب ‎شده در میان عوام مرسوم شده و از آنجائیکه تنها مصنوعات طلای دارای کد شناسایی از جانب این اداره کل معتبر و قانونی می باشد، ضرر و زیان ناشی از معاملات طلای آب شده متوجه خود خریدار است و قانونا امکان پیگیری و جبران زیان آن وجود ندارد.
مدیرکل استاندارد تهران افزود: بر مبنای بررسی های بعمل آمده، معمولا عیار طلای آب شده که در آزمایشگاه هایی غیر از آزمایشگاه های همکار استاندارد عیارسنجی می شوند، دارای مغایرت بوده و مردم عادی تنها حین فروش آن و با آزمون مجدد توسط خریدار، متوجه این تقلب و ضرر می شوند.
طاهری در انتها ضمن تاکید بر الزامی بودن درج کد استاندارد بر روی مصنوعات طلا، از شهروندان خواست حتما مصنوعات دارای کد شناسایی استاندارد خریداری کنند.
منبع:

1399/07/16
22:01:42
5.0 / 5
1455
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی