مقام مسئول در شبكه بانكی:

فقط 15 هزار نفر وام بافت فرسوده دریافت نمودند

فقط 15 هزار نفر وام بافت فرسوده دریافت نمودند مبل زیبا: مدیر امور اعتبارات بانك عامل بخش مسكن از اعطای 15 هزار فقره تسهیلات نوسازی بافت فرسوده امسال آگاهی داد.به گزارش مبل زیبا به نقل از بانک عامل بخش مسکن، محمدحسن علمداری گفت: پرداخت تسهیلات ساخت مسکن در ۷ ماه گذشته حدود ۵۸ درصد رشد داشته است که از لحاظ تعداد این میزان تسهیلات حدوداً به ۳۱ هزار و ۳۹۸ واحد مسکونی پرداخت و اختصاص یافته است.
وی اضافه کرد: رشد سقف تسهیلات از یک سو و رونق نسبی ساخت و ساز موجب شد تا این روزها روند پرداخت تسهیلات از وضعیت مناسبی برخوردار باشد.
علمداری افزود: در قرارداد عاملیت بانک، در یک سال حدود ۱۵ هزار واحد مسکونی در بافت فرسوده تسهیلات ساخت دریافت کرده اند که ۷۰ درصد این تعداد مربوط به امسال است.
خاطرنشان می شود، با مصوبه ای که هیئت مدیره بانک عامل بخش مسکن در ابتدای سال جاری داشت سقف تسهیلات ساخت مسکن در تهران چنانچه سازندگان از تکنولوژی های جدید استفاده کنند و حرفه ای ساز باشند با ۴۷ درصد رشد به ۲۵۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرد. این تسهیلات با هدف رونق در بخش تولید مسکن افزایش یافت تا بخش عمده ای از منابع مورد نیاز سازندگان تامین شود.
تسهیلات ساخت مسکن برای سازندگانی که از تکنولوژی های جدید استفاده نمی کنند برای شهر تهران، مراکز استانها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر و سایر شهرها به ترتیب ۲۰۰، ۱۷۰ و ۱۴۰ میلیون تومان است. این رقم برای سازندگان غیرحرفه ای نیز به ترتیب ۷۰، ۶۰ و ۵۰ میلیون تومان امسال است.
نرخ سود این وام در تسهیلات بدون سپرده ۱۸ درصد، از محل اوراق تسهیلات مسکن ۱۷.۵ و در بافت های فرسوده ۱۶ درصد است.


منبع:

1399/08/17
20:17:59
5.0 / 5
1267
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی