مقیمی خبر داد

تولید ۵۰ هزار دستگاه تارا در سال ۱۴۰۰

تولید ۵۰ هزار دستگاه تارا در سال ۱۴۰۰ مبل زیبا: مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو از برنامه ریزی برای تولید و عرضه 50 هزار دستگاه تارا امسال آگاهی داد.


به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، امروز (یکشنبه) فرشاد مقیمی (مدیرعامل گره صنعتی ایران خودرو) در نشست با غلامرضا شریعتی (رییس سازمان ملی استاندارد ایران)، ضمن تاکید بر اجرای استانداردهای ۸۵ گانه طبق تقویم و زمان بندی صورت گرفته، بازدید رئیس سازمان استاندارد در ابتدای سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها را نشان از عزم این سازمان در شناسایی و رفع چالش ها و موانع تولید دانست و اشاره کرد: ایران خودرو پیش از انجام نظارت، خودرا ملزم و پایبند به اجرای ضوابط و مقررات و استانداردهای تعیین شده بعنوان رمز موفقیت در آینده می داند.
وی با اشاره به اینکه از سال قبل با همکاری سازمان استاندارد، شناسایی موانع شروع شده و قسمتی از آن نیز رفع شده است، بر ادامه این روند امسال تاکید کرده و اظهار داشت: انتظاراتی که در جامعه از ایران خودرو وجود دارد، برآورده خواهیم کرد.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو ضمن ارائه گزارشی از عملکرد سال قبل و برنامه های امسال این گروه صنعتی، اظهار داشت: ایران خودرو، در سال قبل با افزایش ۳۵ درصدی تولید در بخش سواری و افزایش ۶۷ درصدی در بخش خودرو های تجاری و سنگین نسبت به سال ۱۳۹۸، شعار جهش تولید را با تاکید بر توان داخلی محقق کرده است. در این میان خودرو های مونتاژی سهم اندکی در تولیدات سال قبل داشته اند.
وی از افزایش و بهبود تیراژ تولید در شروع سال کاری ۱۴۰۰ و تا روز ۲۴ فروردین ماه در مقایسه با زمان مشابه سال قبل آگاهی داد و اظهار نمود: در طول این مدت بیش از ۱۷ هزار دستگاه خودرو تولید شده که ۴۱۶ درصد افزایش را نشان میدهد. در همین بازه زمانی و با ادامه تحویل در تعطیلات نوروز امسال، میزان تحویل به مشتریان نیز رشد چند برابری را تجربه کرده است؛ از شروع امسال تا ۲۴ فروردین بیش از ۳۲ هزار دستگاه خودرو تحویل مشتریان داده ایم.
مقیمی افزود: تولید محصول با اشتراک بالای قطعه، راهبرد ایران خودرو در توسعه محصول است. اشتراک در قطعات، مقیاس تولید را افزایش داده و سبب مدیریت زمان و هزینه سرمایه گذاری و در نهایت به کاهش قیمت تمام شده تولید و ایجاد مزیت رقابتی برای محصولات ایران خودرو خواهد شد. باتوجه به نقشه راه ایران خودرو در توسعه موتورهای کم مصرف، موتور سه استوانه در خودروی اقتصادی با مصرف سوخت کم تر از پنج لیتر جانمایی خواهد شد. طبق برنامه، گیربکس شش دنده AMT نیز امسال به تولید انبوه خواهد رسید.

رییس سازمان استاندارد، کیفیت و ایمنی "تارا" را تایید کرد
غلامرضا شریعتی- رئیس سازمان ملی استاندارد ایران- نیز در این دیدار، محصول جدید ایران خودرو را بسیار باکیفیت توصیف کرده و اظهار داشت: تارا، راحتی و ایمنی بالاتری نسبت به سایر خودرو ها دارد. رشد و توسعه در این شرکت شتاب گرفته و بعد از گذشت سالهای متمادی، محصولی را ساخته که توانسته پنج ستاره کیفیت را دریافت کند. این کاری بسیار باارزش است؛ دناپلاس اتوماتیک ساخت داخل نشانه امیدوارکننده ای در توسعه صنعت خودروی کشور بشمار می رود.
وی اشاره کرد: باتوجه به اینکه صنعت خودرو بخش غیرقابل انکار در زندگی مردم است، سازمان استاندارد بعنوان نهادی حاکمیتی باید حامی تولید ملی بوده و از طرف دیگر، حقوق مردم را استیفا و از آن صیانت کند. پس موظف هستیم تا علاوه بر حفظ و رعایت حقوق مردم و شهروندان، نقش خودرا بعنوان حامی تولید با هدف تحقق شعار سال در خصوص پشتیبانی و مانع زدایی به خوبی ایفا نماییم.


رئیس سازمان ملی استاندارد، هدف از تصویب استانداردهای ۸۵گانه مطابق با استانداردهای روز اروپا را حفظ حقوق مردم و تولیدکننده دانسته و اظهار نمود: اجرای استانداردها، مقررات فنی و کیفی فقط تامین کننده حقوق مصرف کننده نیست، بلکه به دنبال استیفای حقوق تولیدکننده برای حضور در بازار جهانی نیز هست و رقابت پذیری محصولات را دنبال می کند.
وی ضمن تاکید براینکه باید تلاش نماییم تا حقوق هر دو طرف (صنعت و مردم) حفظ شود، حمایت های مقام معظم رهبری از تولید، تدابیر دولت و سیاست گذاری های فعلی ایران خودرو را نشان از قرارگیری این خودروساز در ریل و مسیر درستی دانسته و اختصاص قسمتی از درآمد به حوزه تحقیق و توسعه را اقدام مهمی ارزیابی کرد که نتایج موثری را برای صنعت خودروی کشور رقم زده است.
شریعتی افزود: در رابطه با حقوق مردم هم سخت می گیریم و خودروساز متعهد به اجرای آنست. انتظار داریم طبق برنامه زمانی، استانداردهای ۸۵گانه بصورت کامل محقق شود؛ سازمان استاندارد نیز نهایت همکاری و حمایت را به عمل خواهد آورد.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه رقابت محصولات تولید داخل با خودرو های خارجی موجب افتخار است، ابراز امیدواری کرد که با حمایت و همراهی، گروه صنعتی ایران خودرو بتواند به جایگاه واقعی خود رسیده و خودروسازی، به صنعتی ارزآور تبدیل شود؛ در این صورت است که مردم خودرو های داخلی باکیفیت را به انواع خارجی ترجیح می دهند.
وی ضمن تقدیر از اقدامات جهادی و زیرساختی اخیر ایران خودرو، ساخت موتور سه استوانه داخلی با استانداردهای روز دنیا، بهینه سازی و به روزآوری محصولات فعلی و ارتقای سطح استاندارد آنها را اقدامی جامع و برنامه ریزی شده خوانده و اظهار داشت: محصولاتی که امسال و سال های آتی به بازار عرضه خواهد شد، نشان دهنده مدیریت جهادی در صنعت خودرو است. حرکتی که با تاکید بر دانش داخلی و توان شرکت های دانش بنیان و جوانان تحصیل کرده شروع شده را حمایت می نماییم تا این حرکت شتابان و روبه رشد، ادامه یابد.
گفتنی است، رئیس سازمان ملی استاندارد ایران و هیات همراه، با حضور در شرکت های ایران خودرو دیزل، ایپکو و ایران خودرو، از نزدیک در جریان روند تحقیق، طراحی و تولید و همین طور آخرین دستاوردهای این گروه صنعتی قرار گرفتند.
منبع:

1400/01/29
22:08:22
0.0 / 5
512
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی