اظهار نظر معاون حقوقی وزارت میراث فرهنگی؛

كارهای وزارت میراث فرهنگی خوب پیش می رود چون وزیر به مجلس نرفت

كارهای وزارت میراث فرهنگی خوب پیش می رود چون وزیر به مجلس نرفت معاون حقوقی وزارت میراث فرهنگی، حضور نیافتن وزیر میراث فرهنگی در کمیسیون های مجلس برای پاسخگویی و عدم دریافت کارت زرد را نشان از آن دانست که فعالیتهای این وزارت خانه بدون مشکل پیش می رود.


به گزارش مبل زیبا به نقل از مهر، نشست وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با معاون امور مجلس، حقوقی و استان ها و مدیران کل این معاونت، عصر دوشنبه ۲۱ تیر برگزار گردید. در این جلسه که در محل سالن فجر این وزارت خانه برگزار شد، جواد واحدی معاون امور مجلس، حقوقی و استانهای وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و مدیران کل این معاونت به عرضه گزارش عملکرد خود در حضور علی اصغر مونسان پرداختند.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در این جلسه ضمن اشاره به عملکرد، معاونت امور مجلس، حقوقی و استان ها، اظهار داشت: این معاونت تلاشهای خوبی داشته است، همچون در حوزه مجلس و هم حقوقی که دو بخشی است که فعالیتهای آنها در رابطه با حوزه های خارج از این وزارت خانه است، فعالیت ها و تلاش هایی که شده پرارزش است و اگر خوب عمل نمی شد، حل و فصل آنها وقت زیادی از وزارت خانه می گرفت.
کمترین بازخورد منفی در معاونت حقوقی، مجلس و استان ها
او افزود: در حوزه معاونت حقوقی، مجلس و استان ها، صفر تا صد کار به خوبی پیش می رود و کمترین بازخورد منفی را از این معاونت داشتیم. من به سهم خودم از تک تک مدیران کل و کارشناسان این معاونت تشکر می کنم. فعالیتهای مدیران کل این معاونت را به صورت کامل می دیدم و در جریان اقدامات آنها هستم.
مونسان در ادامه اظهار داشت: آرامشی که داریم ماحصل زحمات و تلاشهای معاون، مدیران کل و کارشناسان معاونت حقوقی، مجلس و استان ها است. این معاونت به خوبی کارها را پیش برده و در واقع نقطه اتکای وزیر و سایر بخش های وزارت خانه است.
او در بخش دیگری از صحبت های خود اظهار داشت: حوزه استان ها هم مبحث مهمی است که در معاونت حقوقی، مجلس و امور استان ها، وظایف در رابطه با این بخش دنبال می شود، در این عرصه هم این معاونت عملکرد خوبی داشته است و کارهای بسیار ارزشمندی انجام شده است.
تشکل های مردم نهاد یک جریان است
مونسان افزود: یکی دیگر از حوزه های این معاونت، تشکل های مردم نهاد است، تشکل ها یک ظرفیت بسیار بزرگ و در واقع یک جریان هستند. با عنایت به تعداد بالای آثار فرهنگی تاریخی در کشور میتوان از این جریان و از این ظرفیت برای صیانت هرچه بهتر از آثار فرهنگی تاریخی کشور بهره برد.
این مقام مسئول در ادامه به فعالیتهای اداره کل حقوقی در معاونت حقوقی، مجلس و امور استان ها اشاره نمود و اضافه کرد: حجم پرونده هایی که در این اداره کل بررسی شده، بسیار بالا است اما همکاران این اداره کل به خوبی توانسته اند کارها را انجام دهند. تلاش زیادی در این اداره کل شده و خوشبختانه خیلی از پرونده ها هم به نفع وزارت خانه به اتمام رسیده است. در مبحث املاک هم در این اداره کل اقدامات خوبی انجام شده که البته با عنایت به اهمیت املاک لزوم دارد کمیته ای در این خصوص تشکیل گردد.
معاونت حقوقی، مجلس و استان ها، فرا قوه ای است
جواد واحدی معاون حقوقی، مجلس و استانهای وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هم در این جلسه در سخنانی با تشریح مهم ترین فعالیت ها و اقدامات این معاونت اظهار داشت: بی حاشیه بودن وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و کارآمدی و پاسخگو بودن سبب شده تا فعالیتهای این معاونت به خوبی صورت گیرد.
معاون حقوقی، مجلس و استانهای وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تصریح کرد: حضور نیافتن وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در کمیسیون های مختلف برای پاسخگویی به سوالات نمایندگان و عدم دریافت کارت زرد از مجلس توسط مونسان، نشان از این است که کارهای در رابطه با این وزارت خانه با کمترین مشکلی پیش می رود و به خوبی انجام می شود.
فعالیت ۹۰۷ تشکل مردم نهاد
حسین اله بداشتی مدیرکل دفتر امور مجامع و تشکل های مردم نهاد هم در این جلسه در سخنانی به تشریح گزارش این اداره کل پرداخت و اظهار داشت: هم اکنون ۹۰۷ تشکل مردم نهاد در هر سه حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فعال است که ۲۱۶ تشکل در حوزه میراث فرهنگی، ۱۷۳ تشکل در حوزه گردشگری، ۷۲ تشکل در حوزه صنایع دستی و سایر آنها به صورت مشترک در دو یا سه حوزه مأموریتی این وزارت خانه فعال می باشند.
اله بداشتی اظهار داشت: ۴۰ تشکل مردم نهاد در سطح بین المللی فعالیت دارد و استان گلستان با ۲۰۰ تشکل مردم نهاد، دارا بیشترین تشکل در میان ادارا ت کل استانی است.
او به مهم ترین اقدامات و برنامه های این اداره کل اشاره نمود و اضافه کرد: یکی از فعالیتهای مهم این اداره کل برگزاری جشنواره سمن ها سین هشتم است که از تا کنون سه دوره آن برگزار شده است.
نادر زینالی سرپرست دفتر امور مجلس و هماهنگی استان ها هم در این جلسه به تشریح مهم ترین فعالیتهای این اداره کل پرداخت و اظهار داشت: هماهنگی برای دیدار وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با نمایندگان مجلس، دعوت از اعضای کمیسیون ها و فراکسیون های مجلس برای بازدید برخی جاذبه های گردشگری و آثار فرهنگی تاریخی استانهای مختلف، برگزاری نشست دکتر مونسان با اعضای کمیسیون ها و فراکسیون های متعدد همچون کمیسیون فرهنگی، کمیسیون اجتماعی و فراکسیون گردشگری مجلس شورای اسلامی و … از مهم ترین فعالیتهای این اداره کل به شمار می آید.
او تصریح کرد: یکی از اقدامات مهم این اداره کل برنامه ریزی برای دیدار و برگزاری نشست وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با نمایندگان مجلس است بگونه ای که تا کنون دکتر مونسان با ده ها نماینده مجلس دیدار و گفتگو داشته است. ضمن این که برگزاری نشست وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اعضای مجمع نمایندگان مجلس استانهای مختلف هم از دیگر فعالیتهای مهم این اداره کل است.
ابراهیم شقاقی مدیرکل حقوقی و املاک هم در این جلسه در سخنانی اظهار داشت: در دوران وزارت مونسان اقدامات بسیار خوبی در این اداره کل انجام شده که بعنوان مثال میتوان به بازگشت ۱۷۸۳ لوح از الواح هخامنشی، بازگشت محموله پرارزش ۴۹ کاشی لعاب دار بوکان، بازگشت سردیس سرباز هخامنشی و … اشاره نمود.
او اضافه کرد: در این زمان در حوزه رفع سندهای معارض و هم صدور سندهای تک برگ اقدامات بسیار خوبی در این اداره کل شکل گرفته و ۹۹ درصد پرونده هایی که در محاکم قضائی دنبال می شود، نتیجه آن رأی به نفع این وزارت خانه بوده است.
شقاقی تصریح کرد: در مدت چهار سال گذشته، ۱۱ هزار و ۶۴۰ پرونده داشتیم که ۷۷۶۰ پرونده در حال رسیدگی است و تا کنون ۳۷۸۰ پرونده مختومه شده است.
او تصریح کرد: در حوزه کشف اشیای تاریخی و دستگیری افراد سودجو هم موفق به کشف ۱۴۸ هزار و ۳۱ شیء تاریخی شدیم که به مخازن موزه ها برگشت داده شده اند.


منبع:

1400/04/22
20:12:40
0.0 / 5
154
تگهای خبر: خانه , كمیسیون , موزه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی