ارز واردات مواد اولیه شیرخشک نوزاد تأمین شد

ارز واردات مواد اولیه شیرخشک نوزاد تأمین شد رئیس انجمن تولیدکنندگان شیرخشک نوزاد از تأمین ارز واردات مواد اولیه شیرخشک نوزاد تا ابتدای سال آینده اطلاع داد.هانی تحویل زاده در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینکه ارز واردات مواد اولیه شیرخشک نوزاد تأمین شده است، اظهار داشت: با تأمین این ارز انجمن تولیدکنندگان شیرخشک هیچ نگرانی از بابت تأمین مواد اولیه نخواهد داشت و ارز این مواد اولیه می تواند تا ابتدای سال آینده پاسخگوی نیاز کشور باشد.

وی افزود: ۴۰ درصد ماده اولیه شیرخشک نوزاد با ارز دولتی تأمین می شود و ۶۰ درصد مابقی را تولیدکنندگان برپایه بازار آزاد هزینه می کنند. قیمت قوطی، مقوا، شیرخشک بدون چربی و نظایر اینها و همینطور دستمزد به صورت مداوم درحال تغییر است. این موارد منجر به افزایش هزینه های ساخته شده است و باید قیمت ها تغییر کند.

احتمال جایگزینی شیرخشک نوزاد با شیرخشک صنعتی

رییس انجمن تولیدکنندگان شیرخشک نوزاد افزود: چون شیرخشک نوزاد به علت یارانه دولت از شیرخشک صنعتی ارزان تر شده است، نگرانیم که افزایش نیافتن قیمت، به ورود شیرخشک فرموله شده نوزاد به بازار و جایگزینی آن با شیرخشک صنعتی منجر شود.

وی همینطور از قاچاق شیرخشک به کشورهای همسایه اطلاع داد و اظهار داشت: پایین بودن قیمت شیرخشک در کشور، به این منجر شده که این کالای تولیدی در ایران به افغانستان، پاکستان و عراق قاچاق شود.

منبع:

1400/10/25
14:49:59
0.0 / 5
283
تگهای خبر: بازار , تولید , دولت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی