معاون وزیر جهاد كشاورزی عنوان كرد:

برنامه افزایش ۱۰۰ درصدی تولیدات شیلات در سه سال آینده

برنامه افزایش ۱۰۰ درصدی تولیدات شیلات در سه سال آینده به گزارش مبل زیبا خوزستان معاون وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: از برنامه های وزیر این است که در مدت سه سال آینده تولیدات شیلاتی از یک میلیون و 300 هزار تن به 2 میلیون و 600 هزار تن افزایش پیدا کند. یعنی 100 درصد تولیدات شیلات کشور افزایش می یابد.سید مجتبی خیام نکویی در مراسم رونمایی از طرح مولدسازی ماهی دریایی سی باس که امروز، ۱۲ مردادماه در بندر امام برگزار شد، اظهار نمود: استان خوزستان ۱۵ درصد از سهم تولیدات غذایی کشور را برعهده دارد و در زمینه شیلاتی نیز این سهم به ۱۲ درصد می رسد.

وی اضافه کرد: با وجود این که هر چه جلوتر می رویم محدودیت ها در بخش کشاورزی و منابع آب بیشتر می شود اما انتظار این است که تولیدات بخش کشاورزی و رسیدن به امنیت غذایی پایدار افزایش پیدا کند.

خیام نکویی اشاره کرد: ایران در سال ۱۴۳۰ نیازمند حداقل ۱۹۰ میلیون تن غذا است در صورتیکه امروز ۱۲۵میلیون تن غذا داریم و حداقل ۶۵ میلیون تن غذا در این پروسه باید تولید شود. استان خوزستان اگر بخواهد این سهم یعنی سهم ۱۵ درصدی خودرا حفظ کند باید حدود ۳۰ میلیون تن غذا تولید نماید و این مساله نیازمند راندمان در واحد سطح است.

به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، وی عنوان کرد: از برنامه های وزیر این است که در مدت سه سال آینده تولیدات شیلاتی از یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن به ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تن افزایش پیدا کند. یعنی ۱۰۰ درصد تولیدات شیلات کشور افزایش می یابد.

خیام نکویی اظهار داشت: همین طور باید تولیدات شیلاتی در استان خوزستان از ۱۴۰ هزار تن فعلی به میزان ۳۰۰ هزار تن برسد که تحقق این میزان، نیازمند الزاماتی است و مجموعه عواملی باید در اختیار استان قرار گیرد تا بتوان این مساله را محقق کرد.

وی اضافه کرد: یکی از با اهمیت ترین گام ها این است که بتوانیم حداقل چندین گونه از ماهیانی که در سبد غذایی مردم قرار می گیرند، عملیات بیوتکنیکی آنها را به انتها برسانیم و این دانش فنی را به بخش خوصوصی انتقال دهیم و این مساله ظرف مدت سه سال آینده رخ دهد.

خیام نکویی بیان کرد: یکی دیگر از الزامات این است که این مساله در دستور کار اول استان قرار گیرد که در این صورت هم انتظارات در زمینه امنیت غذایی محقق می شود و هم تولیدات شیلاتی به ۳۰۰ هزار تن می رسد؛ از طرفی این مسئله نیازمند فعالیت جهادی است.

منبع:

1401/05/12
22:58:29
0.0 / 5
99
تگهای خبر: امنیت , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی