ایران جزو ۷ كشور اول تولیدكننده گوشت مرغ

ایران جزو ۷ كشور اول تولیدكننده گوشت مرغ مبل زیبا: معاون وزیر جهاد كشاورزی اظهار داشت: ایران با تولید سالانه دو میلیون و ۲۰۰ هزار تن گوشت مرغ جزو هفت كشور برتر تولید كننده دنیاست.


به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، حسن ركنی در آیین افتتاح همزمان كارخانه خوراك دام و طیور و پرورش مرغ اجداد در آذربایجان غربی اظهار نمود: امكان افزایش و توسعه صادرات مرغ، تخم مرغ و سایر فرآورده های لبنی با عنایت به زیرساخت های موجود، فراهم است و آذربایجان غربی جزو استان های پیشرو در زنجیره تولید طیور در كشور است.
وی اضافه كرد: در دولت تدبیر و امید كارهای بزرگی در زمینه های مختلف خصوصا محصولات كشاورزی انجام شده است.
معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد كشاورزی اضافه كرد: در دهه فجر امسال ۳۵۰۰ پروژه در زیر بخش های مختلف بخش كشاورزی در سطح كشور به بهره برداری می رسد كه تعداد ۳۲۰ پروژه از مجموع این پروژه ها مربوط به طرح های تولیدات دام و طیور است كه افتتاح این پروژه ها نقش بسزایی در تامین امنیت غذایی كشور به دنبال خواهد داشت.
ركنی اضافه كرد: در دولت تدبیر و امید، میزان تولید محصولات كشاورزی از ۹۷ میلیون تن در سال ۱۳۹۲ به ۱۱۸ تن رسیده است كه در این راستا با رشد ۲۱ میلیون تن روبرو بوده ایم.
معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد كشاورزی خاطرنشان كرد: با عنایت به بازار منطقه و تقاضای كشورهای همسایه برای گوشت مرغ، هدف ما توسعه تولید این محصول در قالب زنجیره تولید است.
وی اظهار داشت: شاخص های كشورهای متقاضی برای سفارش گوشت مرغ بخصوص به لحاظ بسته بندی و سایز، تولیدكنندگان ما را به سمت تولید در قالب زنجیره سوق می دهد.
وی خاطرنشان كرد: در دنیا ۸۵ درصد تولیدكنندگان گوشت مرغ در فرآیند زنجیره تولید فعالیت می نمایند و این عدد در ایران ۱۵ درصد است كه باید گسترش یابد و این در شرایطی است كه این میزان تولید در داخل زنجیره ها در سال ۱۳۹۲ كمتر از پنج درصد بود.
ركنی اظهار داشت: در دو - سه دهه گذشته جزو واردكنندگان لبنیات و فرآورده های ان از كشورهای خارجی بودیم و این در شرایطی است كه امسال ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تن لبنیات در سطح كشور تولید شد كه ۸۰۴ هزار تن از این میزان تولید هم به كشورهای همسایه صادر گردیده است.1396/11/19
13:39:46
5.0 / 5
5091
تگهای خبر: توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی