وزیر بهداشت تاكید كرد:

۸۵ درصد بوفه مدارس امروز در وضعیت سلامت قرار دارد

۸۵ درصد بوفه مدارس امروز در وضعیت سلامت قرار دارد مبل زیبا: وزیر بهداشت و درمان معتقد می باشد طبق ارزیابی های انجام شده، ۸۵ درصد بوفه های مدارس در وضعیت سلامت قرار دارد.به گزارش مبل زیبا به نقل از مهر، وزیر بهداشت در حاشیه همایش سفیران سلامت دانش آموزی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در معاونت تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش ما ۱۷۷۰ سفیر سلامت در سراسر كشور داریم كه كمترین حسنش این است كه اگر این بچه ها حتی نتوانند اعضای خانواده خویش را جذب زندگی سلامت بكنند، برای سلامتی خودشان عمل می كنند و غذای روح و جسم و سبك زندگی ایرانی و متناسبی را انتخاب می كنند.
وی ادامه داد: سفیران سلامت به شكلی همكاران ما در پایگاه های سلامت و در خانه های بهداشت روستاها محسوب می شوند. رابط ما با خانواده و شهر هستند. ضمن اینكه به این بچه ها سفارش می كنم دیگر وقت سخنرانی گذشته است و بهتر است با عمل درست خودشان روش درست زیستن و سالم زیستن را به دیگران یاد بدهند.
هاشمی در ادامه درباره عرضه تغذیه سالم در بوفه مدارس و نظارت وزارت بهداشت بر این امر هم بیان كرد: طبق آمار ما و ارزیابی ارزیاب های خود ما و نه آموزش و پرورش، ۸۵ درصد بوفه ها سالم هستند. در صورتی كه پیش از این در بوفه ها رستوران راه افتاده بود و حتی غذای گرم هم سرو می كردند.
وی اظهار داشت: در این مدت وزارت بهداشت یكی از كارهای خوبی كه انجام داده این است كه تولید كنندگان را موظف كرده روی محصولات غذایی چراغ راهنمایی با رنگ های سبز و زرد و قرمز بر مبنای میزان نمك، شكر و روغن مصرفی در آن محصول درج كنند.
وزیر بهداشت و درمان با اشاره به اینكه هم وزارت بهداشت و هم آموزش و پرورش از كمپانی ها و تولیدكنندگانی كه بتوانند دستگاه هایی در مدارس طراحی نمایند كه بتواند با بسته بندی زیبا و سالم تغذیه سالمی به دانش آموزان عرضه بدهد، استقبال می كنند، افزود: چنین همتی هم توجیه اقتصادی دارد و هم توجیه تربیتی و سلامتی. این بازار بسیار خوبی است و می توان در انحصار كسانی كه چنین دستگاه هایی تولید كنند گذاشته شود و ما هم خیالمان راحت باشد میان وعده سالمی دست دانش آموزان می رسد. بخش خصوصی وقتی ببیند این بازار را دارد حتما اقدام می كند. ضمن اینكه ما هم نمی توانیم دنبال ممنوعیت باشیم. همین كه در بوفه مدارس شاهد عرضه شكلات و چیپس و پفك و كالباس و نوشابه نیستیم خدا را شكر می نماییم اما بعضی از همین كیك ها هم كه در دسترس است زیان بخش است.
وی با اشاره به اینكه ذائقه دانش آموزان می تواند از همین مدارس تغییر كند بر لزوم توجه به این امر در آموزش و پرورش تصریح كرد.

1397/02/02
13:19:07
5.0 / 5
4293
تگهای خبر: بازار , تولید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی