دكوراسیون منزل خود را تغییر دهید

دكوراسیون منزل خود را تغییر دهید مبل زیبا: اگر تصمیم به تغییر دكوراسیون دارید و می خواهید این پروژه را خودتان انجام دهید، اما نمی دانید باید از كجا شروع كنید، راهنمایی های كاربردی این مطلب را از دست ندهید.


رسیدن سال نو، رفتن به خانه جدید، تنوع و یا هر دلیل دیگری می توانید اقدام به تغییر دكوراسیون منزل خود كنید.
اگر می خواهید این پروژه را خودتان انجام دهید، اما نمی دانید باید از كجا شروع كنید، راهنمایی های كاربردی این مطلب در پیشبرد آن به شما كمك خواهد كرد. اولین كار اولویت بندی برنامه های تغییر دكوراسیون است.
قبل از تغییر دكوراسیون به محدودیت های مالی و زمانی توجه كنید. اول تمام هزینه هایی را كه می خواهید برای این كار انجام دهید، محاسبه و محدود كنید.
اگر از انجام این كار صرف نظر كنید بیشتر از مقداری كه مد نظر داشته اید، خرج خواهید كرد و مجبور می شوید در آینده تصمیماتی نادرست و خفیف متقبل شوید.
همچنین تاریخی را برای اتمام این فرآیند در نظر بگیرید، حتی اگر دلیل واضحی برای انجام و اتمام آن ها در زمانی معلوم نداشته باشید. انجام دادن كارها بر اساس تاریخ انجام و زمان مقرر شده
آن ها، باعث پیشرفت می شود. كامل كردن هر بخشی از پروژه باعث به وجود آمدن سیری در تكامل سایر بخش های آن می شود.
در غیر این صورت تكه تكه انجام دادن آن باعث تأخیر در تكمیل پروژه خواهد شد یا حتی ممكن است هرگز تمام نشود.
برای بررسی و حسابرسی خرج هایی كه می كنید، می توانید از نرم افزار اكسل استفاده كنید.
اما حتی یك دفترچه سیمی ساده هم می تواند برای پروژه هایی كوچك مورد استفاده قرار بگیرد. اما نكته اصلی این است كه همواره باید به روز باشید و از روند پروژه عقب نیفتید.
تمامی رسیدهای تحویل را در یك مكان نگه دارید. با این كار به سادگی می توانید به آن ها دسترسی داشته و اطلاعات لازم برای گارانتی یا حتی مرجوع كردن آن ها را در صورت نیاز در اختیار داشته باشید.
قبل از تغییر دكوراسیون نیازها و شیوه زندگی خود را ارزیابی كنید
تفكیك چیزهایی كه می خواهید و چیزهایی كه به آن احتیاج دارید، كار سختی است. چیزهایی كه برای مبلمان و سایر متعلقات آن نیاز دارید را تجسم كرده و آن ها را در ابتدای لیست قرار دهید.
سپس به هر مورد بین ۱ تا ۵ امتیاز دهید. امتیاز ۱ نشان دهنده انجام قطعی و ۵ نشان دهنده غیر مهم بودن آن باشد.
همچنین باید شیوه زندگی خود و نیازمندی های كه امروز به آن احتیاج دارید، بشناسید.
از خرید چیزهای غیرضروری پرهیز كنید و چیزهایی كه لازم دارید بخرید. برای مثال اگر كودكان از اتاق نشیمن به عنوان فضای بازی استفاده می كنند، محفظه ای برای وسایل بازی را در لیست خود قرار دهید. ممكن است شما به وسایل امنیتی بچه ها نیز احتیاج پیدا كنید. همچنین اگر حیوان خانگی دارید، هر چیز بخصوصی را هم در مورد آن مد نظر قرار دهید كه می تواند شامل ریزش موهایشان و یا پنجه كشیدن روی مبلمان شما باشد.
از خرید چیزهای غیرضروری پرهیز كنید و چیزهایی كه لازم دارید بخرید. قبل از تغییر دكوراسیون در مورد چیزهایی كه باید بمانند و بروند تصمیم گیری كنید. بر اساس لیستی كه تهیه كرده اید، قطعات و وسایلی از مبلمان یا متعلقاتی كه قطعاً به آن ها احتیاج دارید، شناسایی كنید. وسایلی را كه برنامه ای برای استفاده مجدد از آن ها ندارید، خارج كرده و اگر در وضعیتی مناسب هستند به جایی اهدا كرده یا بفروشید. 
قطعات و وسایلی از مبلمان یا متعلقاتی كه قطعاً به آن ها احتیاج دارید، شناسایی كنید. قبل از تغییر دكوراسیون نقشه مقدماتی مبلمان را بكشید. اگر پروژه شما كوچك است، این مرحله لازم نیست. بنابراین اگر مبلمان جدید خریداری كرده اید یا فقط چیدمانی متفاوت از آنچه دارید را مد نظر قرار داده اید، این مرحله كمك بسیار شایانی در شناسایی محل های مختلف به شما خواهد كرد. به طور كلی طرح یك نقشه قبل از انجام این كارها می تواند به تخمین شما از چگونگی و شكل آن ها بسیار كمك كند.
برای اندازه گیری فضا به نوارهای اندازه گیری و برای مقیاس سازی به خط كش نیازمند هستید. همچنین می توانید با استفاده از نوار چسب، خطوط بیرون مبلمان را روی زمین بچسبانید.
محاسبات فضا را فراموش نكنید. به صورت ایده‌آل ۴۶ سانتی متر بین لبه كاناپه و میز جلوی آن، فاصله نیاز دارید. همچنین درب ورودی به اتاق و راهرو و فضای تردد و وارد شدن به اتاق را اندازه بگیرید كه شامل آسانسور ساختمان نیز می شود. 
قبل از تغییر دكوراسیون روی اجناس بزرگ تر تمركز كنید
ابتدا روی اجناس و وسایل بزرگتر تمركز كرده، سپس به متعلقات كوچك تر فكر كنید. اغلب مردم در مورد جزئیات وسایل كوچك تر گیج می شوند. از بزرگ به كوچك كار را انجام دهید:
مبلمان: بیشتر مبلمان بین ۸ تا ۱۲ هفته برای رویه دوزی زمان نیاز دارند. بنابراین، حتی مبلمان های آماده تحویل نیز ممكن است به موقع تحویل نشوند. اگر برایتان مقدور است نمونه ای از روكش ها و رویه دوزی های آنها یا نمونه ای كامل شده را برای كمك به چیدمان سایر وسایل اتاق بگیرید.
قبل از تغییر دكوراسیون به رنگ سقف و دیوار توجه كنید
دیوارها: در مقایسه با سایر عناصر طراحی، رنگ دیوارها به اتاق بیشترین جلوه را می دهند.
انتخاب رنگ یا كاغذ دیواری برای دیوار بعد از انتخاب مبلمان بسیار ساده تر خواهد بود. پس طوری برنامه ریزی كنید كه دیوارهای شما قبل از رسیدن مبلمان، آماده و رنگ شده باشند.
سقف: استفاده از رنگ به جای نمای سفید معمولی كه برای سقف انتخاب می شود،
از دیگر موارد تأثیر گذار بر هزینه است؛ مخصوصاً اگر بخواهید سقف رنگی متمایز از دیوارها داشته باشد. طوری برنامه ریزی كنید كه دیوارهای شما قبل از رسیدن مبلمان، آماده و رنگ شده باشند
قبل از تغییر دكوراسیون وسایلی با اندازه متوسط انتخاب كنید بعد از اینكه طرح و رنگ كلی مبلمان خود را تعیین كردید، بر یافتن وسایلی با اندازه متوسط متمركز شوید.
همچنین نقشه از پیش كشیده شده برای مبلمان، به شما در چگونگی قرار گیری فرش و هماهنگی آن با مبلمان بسیار كمك خواهد كرد.
طوری برنامه ریزی كنید كه دیوارهای شما قبل از رسیدن مبلمان، آماده و رنگ شده باشند
وسایل كوچك را برای آخر كار نگه دارید. در نهایت، نمای كلی و شمایل فضای خود را با متعلقات دكوری پر كنید. این كار به شما اجازه می دهد تا ببینید كجای دكوراسیون شما به توجه بیشتری نیاز داشته و حس بهتری از ابعاد و اندازه ها می دهد (مخصوصاً در مورد تابلوها و آثار هنری). وقتی كه مبلمان را در فضای مورد نظرتان قرار دادید، می توانید دسترسی های آسان برای فضا داشته باشید. 
برای اضافه كردن آباژور، پس از اینكه مبلمان در محل خود قرار گرفتند ارتفاع مناسب را پیدا كنید. برای اضافه كردن چراغ و آباژور، پس از اینكه مبلمان در محل خود قرار گرفتند می توانید
ارتفاع مناسب را پیدا كنید. طول سیم ها و همچنین كلید ها می توانند هنگامی كه مبلمان در محل خود هستند به آسانی محاسبه شده و در محل خود قرار بگیرند.
1396/06/26
20:30:39
5.0 / 5
5658
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی