حمایت از صادرات ۵ محصول كشاورزی

حمایت از صادرات ۵ محصول كشاورزی مبل زیبا: معاون توسعه بازرگانی و صنایع وزارت كشاورزی از دستور حجتی برای حمایت از صادرات محصولات كشاورزی بخصوص پنج محصول زعفران، پسته، خرما، سیب و كشمش اطلاع داد و اظهار داشت: راهكارهای مختلفی برای تقویت صادرات كشاورزی و حمایت از صادر كنندگان مانند تخصیص تسهیلات ارزان قیمت پیش بینی شده كه در این میان زنجیرهای تولید در اولویت می باشند.


علی اكبر مهرفرد در گفت وگو با ایسنا اظهار نمود: پنج محصول زعفران، پسته، كشمش، خرما و سیب جزو محصولات كشاورزی هستند كه مزیت نسبی بالایی برای صادرات دارند و ایران جزو یكی از بزرگترین تولید كنندگان آنها در دنیا به حساب می آید و امسال هم میزان تولید بالایی در زمینه محصولات خواهیم داشت كه به غیر از كشمش مابقی آنها روند افزایشی نسبت به سالهای گذشته خواهد داشت.

وی اضافه كرد: با دستور وزیر جهاد كشاورزی از صادركنندگان محصولات كشاورزی بخصوص محصولات مذكور حمایت ویژه می گردد كه با استفاده از راهكارهای متفاوت این حمایت اعمال خواهد شد. به عنوان مثال تسهیلات ۱۴. ۵ درصد برای صادركنندگان پیش بینی شده است كه از منابع بانك كشاورزی، بانك توسعه صادرات و صندوق توسعه ملی اختصاص پیدا می كند.

معاون توسعه بازرگانی و صنایع وزارت جهاد كشاورزی ادامه داد: صادركنندگان می توانند در رینگ صادراتی بورس كالا قرار بگیرند و محصولات خویش را از این طریق عرضه كنند كه با عنایت به تقویت و گسترش روز افزون بورس كالا در ایران می توانند از این طریق محصولات خویش را بهتر از گذشته در بازارهای داخلی و خارجی به صورت شفاف عرضه كنند.

مهرفرد برای صادرات محصولات كشاورزی هم مذاكراتی با صندوق ضمانت صادرات صورت گرفته و آنها متعهد شده اند تا ظرف دو هفته درخواست های مختلف را بررسی و كالاهای صادراتی در حوزه كشاورزی را برای سیستم بانكی ضمانت كنند.

وی با اشاره به اینكه جهت استفاده از این تسهیلات و حمایتها زنجیره های تولید و تاجرانی كه خود دارای زنجیره تولید هستند، در اولویت قرار دارند، اظهار داشت: پتانسیل بالایی برای توسعه و رونق بازار صادراتی محصولات كشاورزی ایران وجود دارد كه اگر صادرات آنها حمایت شود و توسعه یابد تولید این محصولات هم افزایش پیدا خواهد نمود. 

1396/08/26
19:23:18
5.0 / 5
5998
تگهای خبر: بازار , توسعه , تولید , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی