مدیركل دفتر پیش دبستانی وزارت آموزش و پرورش:

همایش ملی پیش دبستانی به ارتقای كیفی این مقطع كمك می نماید

همایش ملی پیش دبستانی به ارتقای كیفی این مقطع كمك می نماید به گزارش مبل زیبا مدیركل دفتر پیش دبستانی وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: برگزاری همایش ملی پیش دبستانی در خوزستان به علت عرضه یافته ها و دستاوردهای جدید به ارتقای سطح كیفی مراكز پیش دبستانی كمك می نماید.رخساره فضلی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به تحت پوشش قرار گرفتن حدود ۹۷۰ هزار و ۹۵۰ نوآموز در سراسر كشور طی سال قبل اضافه كرد: هر چند توسعه كمی دوره های پیش دبستانی در پنج سال اخیر یكی از اهداف ضروری و لازم وزارت است اما رسیدن به این هدف كافی نیست و باید به بحث كیفیت هم توجه كرد. برگزاری همایش ملی پیش دبستانی كه به همت آموزش و پرورش خوزستان برنامه ریزی شده به بازآفرینی فرهنگی كمك می نماید.
فضلی، بازآفرینی فرهنگی در بیشتر از ۶۶ هزار و ۲۲۰ كلاس پیش دبستانی را چنین تشریح كرد: بازآفرینی فرهنگی در دو بعد اتفاق می افتد. اول اینكه كودكان را باور نماییم و جدی بگیریم، چون با ارزش ترین سرمایه كشور هستند و دوم اینكه اجازه نداریم هر چیزی را به كودكان آموزش دهیم و عمر نوآموزان را صرف یادگیری نكاتی نماییم كه در سن بالاتر به راحتی می توانند به دست آورند. اگر بخواهیم به این دو بعد بازآفرینی فرهنگی كه مبتنی بر اسناد بالادستی و سند تحول بنیادین است، دست یابیم، باید پژوهشگران به ما محتوا بدهند.
وی با قدردانی از اساتید دانشگاه، پژوهشگران، دانشجو معلمان، مربیان و تمامی افرادی كه از بین گزینه های مختلفی كه می توانستند داشته باشند، كودكان را برای پژوهش خود انتخاب كردند، اظهار داشت: امیدواریم كه حاصل این همایش و دستاوردهای آن بتواند كمك نماید كه در كنار توسعه كمی، سطح كیفی آموزش دوره پیش دبستانی ارتقا یابد.

1397/09/27
15:35:32
5.0 / 5
4279
تگهای خبر: توسعه , سرمایه , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی