تورم ۵ تا ۲۳۰ درصدی خوراكی ها بعلاوه جدول

تورم ۵ تا ۲۳۰ درصدی خوراكی ها بعلاوه جدول به گزارش مبل زیبا آمار رسمی از تورم بین پنج تا ۲۳۰ درصدی كالاهای خوراكی در بهمن ماه سال جاری در مقایسه با همین ماه پارسال حكایت دارد.به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، آنچه كه مركز آمار در رابطه تغییرات قیمت و تورم در ۲۴ گروه كالای خوراكی در بهمن امسال نسبت به بهمن ماه ۱۳۹۶ اعلام نموده نشان داده است كه در تمامی آنها افزایش ثبت شده است.

این در حالی است كه بیشترین افزایش قیمت مربوط به رب گوجه فرنگی با ۲۳۱.۱ درصد، سیب درختی زرد با ۱۲۸ درصد، گوجه فرنگی با ۱۲۷.۹ درصد، موز با ۱۰۳.۱ درصد و گوشت گوسفند با ۹۷.۸ درصد افزایش است.

همچنین بیشترین افزایش قیمت در بهمن ماه نسبت به دی، به پیاز با ۲۲.۱ درصد افزایش، خیار ۲۱.۳ درصد افزایش، گوجه فرنگی با ۲۰.۱ درصد افزایش و گوشت گوسفند با ۱۵.۶ درصد افزایش بوده است.

اما در ماه مورد بررسی تخم مرغ ماشینی ۵.۷ درصد، برنج خارجی درجه یك ۲.۳ درصد و عدس۱.۵ درصد نسبت به ماه قبل كاهش قیمت داشته است.

بنا بر این گزارش، متوسط قیمت گوشت گوسفند در بهمن ماه حدود ۸۰ هزار تومان، گوشت گوساله و گاو ۷۲ هزار تومان، مرغ حدود ۱۳ هزار تومان، موز ۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان و رب گوجه فرنگی ۱۸ هزار و ۶۰۰ تومان بوده است.متوسط قیمت كالا در بهمن ماه


1397/12/08
15:45:12
5.0 / 5
4506
تگهای خبر: قیمت , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی