داخلی ها نمی توانند با كاغذ یارانه ای رقابت كنند

داخلی ها نمی توانند با كاغذ یارانه ای رقابت كنند مبل زیبا: مدیركل دفتر امور طرح ها و تأمین مالی وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: قیمت تمام شده كاغذ داخلی به صورت معمول از كاغذ وارداتی یارانه ای بالاتر بوده و در این شرایط امكان رقابت از تولیدكننده داخلی سلب می شود.


به گزارش مبل زیبا به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، علیرضا هادی اظهار نمود: هم اكنون مصرف سالانه كاغذ چاپ، تحریر و روزنامه در كشور در حدود ۳۳۵ هزار تن است كه توسط واحدهای فعال موجود می توانیم تا حدود ۵۰ درصد نیاز كاغذ كشور را تأمین نماییم.
مدیركل دفتر امور طرح ها و تأمین مالی وزارت صنعت، معدن و تجارت اضافه كرد: در سال ۹۷ و همزمان با افزایش برخی هزینه های تولید، نحوه قیمت گذاری كاغذ و شرایط غیر رقابتی كاغذ وارداتی یارانه ای با كاغذ تولید داخل، حجم تولید داخل كاهش محسوسی داشته و شاهد افت تولید بوده ایم.
هادی توضیح داد: در تولید كاغذ چاپ، تحریر و روزنامه، ۳ واحد تولیدی با ظرفیت اسمی بالغ بر ۱۷۵ هزار تن در كشور فعالند و ۵ طرح دیگر با ظرفیت ۳۳۸ هزار تن طی چند سال آینده می توانند وارد فاز تولید شوند.
وی افزود: یكی از این طرح ها در استان خوزستان و با هدف استفاده از باگاس نیشكر با ظرفیت تولید ۲۰۰ هزار تن كاغذ در حال راه اندازی است.
مدیركل دفتر امور طرح ها و تأمین مالی اظهار داشت: با این شرایط، توجیه اقتصادی تولید كاغذ در كشور با چالش جدی روبه رو است و ما نمی توانیم اصراری بر روی این صنعت به سرمایه گذاران داشته باشیم.
هادی تصریح كرد: تولید كاغذ از سنگ كربنات كلسیم از روش های مرسوم دیگر در تولید كاغذ است كه در همین راستا و با توجه به هزینه های پایین تولید در این روش، حدود ۱۴۵ طرح صنعتی مجوز گرفته اند كه ۱۵ مورد از این طرح ها با ظرفیت بالغ بر ۱۱۵ هزار تن دارای ۶۰ تا ۱۰۰ درصد پیشرفت فیزیكی هستند.1398/03/16
20:09:57
5.0 / 5
4289
تگهای خبر: اقتصاد , تجارت , تولید , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی