بررسی آخرین وضعیت مصلی در جلسه شهردار تهران با وزیر راه و شهرسازی

بررسی آخرین وضعیت مصلی در جلسه شهردار تهران با وزیر راه و شهرسازی به گزارش مبل زیبا رئیس شورای اسلامی شهر تهران جزئیات جلسه با مسؤلان وزارت راه و مصلی و شهردار را شرح داد.به گزارش مبل زیبا به نقل از مهر، محسن هاشمی در انتها صد و شصت و پنجمین جلسه شورای شهر تهران با حضور در جمع خبرنگاران در توضیح تاخیر خود برای حضور در جلسه امروز اظهار داشت: امروز جلسه ای با حضور آقایان حناچی شهردار تهران و اسلامی وزیر راه و شهرسازی و مدیران مصلی برگزار گردید و من هم جهت بررسی آخرین وضعیت مصلی در این نشست حضور پیدا كردم و زمانی كه به صحن بازگشتم شورا در حال بررسی لایحه شهرداری درباره تبلیغات محیطی بود كه به تصویب رسید.
وی با اشاره به اینكه مصلی پروژه بزرگی است كه برای شهر و مدیریت شهری اهمیت ویژه ای دارد چونكه تشكیل آن سال ها به طول انجامیده است، اظهار داشت: مهم ترین مشكل توسعه مصلی این است كه بعضی از اموال مردم در طرح توسعه ای قرار دارد. بعنوان مثال بخشی از خیابان پاكستان، تعارضاتی را به وجود آورده كه باید برای آن راهكارهایی اندیشیده شود. همینطور اتوبان مدرس بخشی از طرح را متوقف كرده است.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینكه مسؤلان مصلی، وزارت راه و شهرسازی و شهرداری باید برای این منظور با یكدیگر همكاری كنند، خاطرنشان كرد: همینطور تكمیل پروژه احتیاج به منابع دارد و مشكلات رواق و گنبد هم باید با همكاری شهرداری و وزارت راه مرتفع شود؛ باآنكه مجری این طرح وزارت راه و شهرسازی است.
هاشمی در پاسخ به این سوال كه چه كسی تولیت مصلی را بر عهده دارد؟ توضیح داد: تولیت مصلی زیر نظر مقام معظم رهبری است كه ایشان نماینده ای را هم در آنجا دارند.
وی در پاسخ به سؤالی درباره تعداد تذكرات بیش از حد اعضای شورا در صحن اظهار داشت: اگر در آئین نامه نگاه نماییم می بینیم كه تعداد نطق ها قبل از دستور است. بنابراین اگر نطق و تذكر با یكدیگر داشته باشیم زمان زیادی می برد. حق بدهید كه به این علاقه مند باشم كه اعضا نطق های خویش را در چارچوب تذكرهای ۲ تا ۳ دقیقه ای مطرح كنند.
رئیس شورای شهر تهران همینطور درباره تذكرات اعضای شورای شهر نسبت به سایر نهادها اظهار داشت: قانون شوراها به درستی اجرا نشده و شورا با سایر نهادها تداخل های جدی دارد. هم اكنون در موضوعاتی همانند امنیت، ترافیك، پلیس راهور و مدیریت بحران تداخلات جدی وجود دارد و این موضوعات هنوز به ما واگذار نشده اند.
هاشمی همینطور در پاسخ به سؤال دیگری درباره نامه معاون اول رئیس جمهور به منظور توقف نصب فیلتر دوده اظهار داشت: برای فیلتر دوده دو پیشبینی وجود دارد؛ اول اینكه وقتی فیلتر دوده بعداً روی خودرو جاگذاری می شود با موتور همخوانی ندارد و سبب كاهش راندمان و افزایش مصرف سوخت می شود و فیلترهای دوده عملكرد خوبی دارند باآنكه این مورد را من تست نكردم اما می توانم بگویم اگر فیلتر بر روی موتور مناسب نباشد راندمان بطور حتم پایین می آید. در حالت كلی بهتر است از اتوبوس های برقی و گازی استفاده گردد.
وی همینطور در پاسخ به سؤال دیگری درباره حذف نام شهدا از تابلوی خیابان ها تصریح كرد: شهرداری تهران در اینباره اطلاعیه جامعی عرضه كرده است كه اگر شما آن اطلاعیه را بخوانید، نظر من هم همان است و هر كسی اضافه به این مورد بپردازد با شهدا دشمنی كرده است.

1398/06/26
15:31:34
5.0 / 5
4371
تگهای خبر: امنیت , توسعه , شهرداری , طلا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی