عرضه خدمات درمانی به بیمه شدگان تامین اجتماعی با كد ملی

عرضه خدمات درمانی به بیمه شدگان تامین اجتماعی با كد ملی مبل زیبا: در مراكز درمانی ملكی سازمان تامین اجتماعی، تولید نسخه الكترونیك انجام می گردد و پرونده الكترونیك در حال پیاده شدن است.به گزارش مبل زیبا به نقل از مهر، بیمه شدگان در هنگام رجوع به مراكز درمانی ملكی این سازمان نیازی به عرضه دفترچه درمانی ندارند و با عرضه كدملی خدمات موردنیاز را دریافت می كنند.
نسخه الكترونیك در تمامی مراكز بستری و سرپایی تأمین اجتماعی تولید می گردد و پس از رجوع بیمار به مراكز درمانی تأمین اجتماعی و تأیید استحقاق درمان بقیه مراحل به صورت الكترونیك انجام می گردد.
با اجرای برنامه حذف دفترچه در مراكز درمانی ملكی تأمین اجتماعی بیش از ۳۶ میلیون نسخه الكترونیك تولید شده است.
در سازمان تأمین اجتماعی از سال جاری حركت جدیدی برای توسعه برنامه نسخه الكترونیك به مراكز درمانی طرف قرارداد شروع شده و مراكز درمانی طرف قرار داد در استانهای یزد، اصفهان، گیلان و مازندران به سامانه نسخه الكترونیك متصل شده اند.
این برنامه از سال قبل در یزد به صورت پایلوت شروع شده و ۳۰۹ پزشك وارد سامانه شده اند كه حدودا ۵۰ درصد پزشكان این شهر را شامل می شوند و در ماه های اخیر ۱۲۷ هزار نسخه به صورت الكترونیك تولید شده است. استانهای گیلان، مازندران و اصفهان هم به تازگی به سامانه نسخه الكترونیك متصل شده اند و برای توسعه این برنامه تلاش گسترده ای در سازمان تأمین اجتماعی صورت می گیرد.
برنامه نسخه الكترونیك گامی اساسی در استقرار دولت الكترونیك در حوزه سلامت است و فواید بسیاری دارد كه با نهایی شدن مراحل تحقیقاتی نتایج بیشتری هم آشكار می گردد.
تولید نسخه الكترونیك نخستین گام در تولید پرونده الكترونیك است و بعد از فراهم شدن امكان تولید نسخه الكترونیك، اطلاعات بیماران ذخیره و به راحتی در دسترس پزشك معالج و سایر پزشكانی كه در آینده خدماتی را به بیمار عرضه می دهند، قرار می گیرد.

1396/10/23
23:33:45
5.0 / 5
4557
تگهای خبر: توسعه , تولید , خدمات , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی