رئیس ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز خبر داد:

صدور حكم سرباند قاچاق سوخت

صدور حكم سرباند قاچاق سوخت مبل زیبا: رئیس ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز اعلام نمود كه با همكاری دستگاه های اطلاعاتی و اطلاعات سپاه توانستیم حكم نهایی سرباند قاچاق سوخت را صادر نماییم.


به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، علی مویدی خرم آبادی در نشست خبری اظهار نمود: این فرد كه در قاچاق صدها میلیون تن سوخت سهم داشت حكم قطعی خودرا دریافت كرده و باید جریمه ۱۴۵ میلیارد تومانی پرداخت كند.
به گفته وی، امسال مجموعا ۸۶ هزار پرونده به ارزش حدودا ۱۰ هزار میلیارد تومان در این ستاد تشكیل شده كه در قیاس با سال قبل رشدی ۷ درصدی را نشان میدهد.
رییس ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز با اشاره به برنامه ریزی صورت گرفته برای ایجاد هماهنگی در مبارزه با قاچاق میان استان های كشور، اظهار نمود: ما در دو سال قبل دو رویكرد دانش محور و بومی كردن مبارزه با قاچاق در سطح استانها را دنبال كردیم و خوشبختانه با همكاری ۲۶ دستگاه عضو ستاد مبارزه با قاچاق دستاوردهای قابل اتكایی دراین زمینه به دست آمده است.
مویدی خرم آبادی افزود: یكی از دستاوردهای مهم ما مقابله با خروج كالاهای اساسی از كشور بوده و خوشبختانه در این مدت این قاچاق به پایین ترین میزان خود رسیده است.
وی با بیان این كه برنامه ریزی های قابل توجهی برای جلوگیری از قاچاق سوخت در دستور كار قرار گرفته، اظهار نمود: در ۱۸ ماه گذشته ما از قاچاق ۹ میلیارد لیتر سوخت جلوگیری كرده ایم و در سایر حوزه ها اقدامات قابل توجهی دراین زمینه صورت گرفته است.
رییس ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز افزود: در حوزه قاچاق لباس و پوشاك نیز اقدامات مثبتی صورت گرفت كه با كاهش ورود پوشاك قاچاق، تولید كشور دراین زمینه ۳۰ درصد افزایش یافت.
به گفته مویدی خرم آبادی، میزان ارزش كالاهای قاچاق كشف شده به ۹۵۰۰ میلیارد تومان رسیده كه نسبت به سال های قبل رشد قابل توجهی را نشان میدهد.
رییس ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز با اشاره به این كه برای مبارزه با قاچاق باید در مقابل باندهای سازمان یافته مقاومت نماییم، اظهار داشت: خوشبختانه اقدامات مثبتی در زمینه شناسایی این باندها صورت گرفته و برای مثال در استان سیستان و بلوچستان برنامه ریزی هایی برای مدیریت این قاچاق سازمان یافته بطور خاص در حوزه سوخت در دستور كار است.
وی افزود: در حوزه دخانیات نیز اقدامات نتیجه بخشی در دستور كار بوده كه نتیجه آن این است كه هم اكنون بیشتر از ۹۰ درصد از میزان مصرف دخانیات كشور در داخل تولید می شود و قاچاق دراین زمینه به شكل قابل توجهی كاهش پیدا كرده است.
مویدی خرم آبادی درباره میزان ارز ۴۲۰۰ تومانی قاچاق شده نیز اظهار نمود: باتوجه به اهمیت این مساله و تاثیری كه می تواند بر قیمت ارز بگذارد عدد مربوط به این قاچاق را در جلسه ای دیگر دقیق تشریح كرده و در ارتباط با آن اطلاع رسانی خواهیم كرد.
منبع:

1398/10/30
16:19:41
5.0 / 5
4085
تگهای خبر: تولید , دستگاه , سازمان , طلا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی