كارخانه نوآوری شیراز افتتاح می شود

كارخانه نوآوری شیراز افتتاح می شود مبل زیبا: كارخانه نوآوری شیراز با هدف تكمیل زنجیره زیست بوم كارآفرینی و نوآوری به همت معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری افتتاح می شود.


به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، استان فارس یكی از استان های دارای ظرفیت های بالای نیروی انسانی متخصص، مراكز دانشگاهی معتبر، پارك علم و فناوری و شتاب دهنده های كسب وكار است و استفاده از این ظرفیت ها وظیفه پیشرانان عرصه علم و فناوری است.
كارخانه نوآوری شیراز با هدف تكمیل زنجیره زیست بوم كارآفرینی و نوآوری با حضور همه بازیگران این زنجیره و بمنظور هم افزایی و رشد ایده های نخبگان و دانشجویان در فضایی به مساحت 9 هزار متر مربع در فاز اول به وجود آمده است و حوزه های فعالیت این كارخانه توسعه بازار و كسب وكارهای فناورانه در این منطقه كشور است.
هدف كارخانه نوآوری شیراز بعنوان قطب فناوری و نوآوری منطقه جغرافیایی گستره جنوب كشور، ایجاد یك اكوسیستم حاوی استارتاپ ها، شتاب دهنده ها، سرمایه گذاران، فروشندگان و مؤسسات آكادمیك و دانشگاهی است.
این كارخانه واقع در محل سابق كارخانجات ITMC شیراز در ۲ طبقه به وجود آمده است. كارخانه نوآوری شیراز با داشتن دسترسی محلی مناسب به فضایی برای حضور ذی نفعان حوزه ی تكنولوژی، شامل شركت ها و استارتاپ ها سبب رونق كارخانه نوآوری تبدیل گشته است. این كارخانه برمبنای برنامه بهره برداری 10 ساله، حداقل یك هزار و 500 نفر اشتغال پایدار ایجاد خواهدنمود.
در سال 99 حداقل اشتغال زایی فاز اول بهره برداری از این كارخانه، 700 نفر و اشتغال زایی فاز دوم بهره برداری در سال آینده به یك هزار و 500 نفر خواهد رسید. این كارخانه مقرر است در حوزه های مختلف IoT، كشاورزی، سلامت، سایر انرژی ها و گردشگری فعالیت كند.
برمبنای اعلام معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، كارخانه نوآوری شیراز فضایی پویا برای استقرار ذی نفعان حوزه فناوری است كه منجر به حمایت و ارتقای كسب وكارهای دانش بنیان می شود. در این كارخانه فضای كاری اشتراكی و دورهمی ها، دفاتر اداری و ویژه، اتاق جلسات، سالن های كنفرانس، فضای نمایشگاهی و آمفی تئاتر، كافه، منطقه استراحت و باشگاه سرگرمی، استودیوهای بازی و تولید محتوای دیجیتال و باشگاه كسب وكار، سرمایه گذاری و دانش آموزی در اختیار علاقه مندان قرار می گیرد.
برمبنای تفاهم نامه ای كه بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و استانداری فارس منعقد شد، پایه های شكل گیری این زنجیره مهم زیست بوم نوآوری، فناوری و كارآفرینی در شیراز بنا شد.
منبع:

1398/11/27
15:05:13
5.0 / 5
4119
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی