گزارش مبل زیبا؛

ناجا تمام قد پای مبارزه با كرونا

ناجا تمام قد پای مبارزه با كرونا به گزارش مبل زیبا مجموعه ناجا در كنار طرح نوروزی پلیس های تخصصی، اقدامات ضد كرونایی را هم در دستور كار خود قرار داد و از تمام ظرفیت پلیس امنیت اقتصادی، راهور، یگان ویژه و امنیت عمومی استفاده نمود.خبرگزاری مهر، گروه جامعه: بیش از ۵۰ روز است كه در ایران با بیماری منحوس كرونا درگیر هستیم، در امتداد جلوگیری از شیوع این ویروس تمامی نهادهای اجرایی، انتظامی، نظامی، دولتی، مردمی و … پای كار آمدند و با هماهنگی ستاد ملی مقابله با كرونا اقداماتی را انجام دادند.
یكی از نهادهایی كه به جرأت می توان گفت اگر همكاری آنها نبود هیچكدام از تصمیمات ستاندن شده برای جلوگیری از شیوع ویروس كرونا و همین طور اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی میسر نبود، نیروی انتظامی جمهوری اسلامی است.
مجموعه ناجا در كنار طرح نوروزی پلیس های تخصصی، اقدامات ضد كرونایی را هم در دستور كار خود قرار داد. پلیس امنیت اقتصادی، راهور، یگان ویژه و امنیت عمومی بیشتر از سایر پلیس ها تخصصی با این مساله درگیر بودند.
ضدعفونی بیش از ۱۰ هزار كیلومتر با بهره گیری از ۶۴۰ خودروی آبپاش
یگان های ویژه با تهیه و تولید ماسك و محلول ضدعفونی و همین طور ضدعفونی كردن معابر شهری نقش مهمی در جلوگیری از شیوع این بیماری در كشور داشتند.
سردار حسن كرمی فرمانده یگان های ویژه در گفت و گو با خبرنگار مهر در مورد اقداماتی كه در امتداد جلوگیری از شیوع ویروس كرونا انجام داده اند، اظهار نمود: تا به امروز بیش از ۱۰ هزار و ۵۷۵ كیلومتر از معابر را با بهره گیری از حدود ۴ میلیون لیتر مواد ضدعفونی كه این مواد هم در مجموعه یگان های ویژه تهیه شده بود، گندزدایی كردیم.

وی اضافه كرد: همین طور با بهره گیری از ۶۴۰ دستگاه خودروی آبپاش سبك و سنگین تا الان ۶ هزار و ۱۲۰ نقطه مانند پایانه های مسافربری، ایستگاه های اتوبوس و … ضدعفونی شده است.
به گفته فرمانده یگان های ویژه ناجا بیش از ۶ هزار نیروی آموزش دیده یگان ویژه از اولین روز اقدامات ضد كرونایی یگان ویژه به میدان آمده اند.
كشف بیش از ۷۲۰ هزار عدد انواع لوازم بهداشتی احتكار شده
همان روزهای ابتدایی شیوع ویروس كرونا در كشور با كمبود ماسك، دستكش و محلول ضدعفونی كننده مواجه شدیم كه یك دلیل این مساله احتكار این اقلام از طرف سودجویان بود، پلیس امنیت اقتصادی از همان روزهای اول بااقدامات اطلاعاتی و به كارگیری از نیروی ها زبده توانست خیلی از این انبارها را در كشور كشف و اقلام آنها را تحویل علوم پزشكی دهد تا به جامعه برای رفع نیاز مردم تزریق شود.
سردار محمدرضا مقیمی در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به تشریح عملكرد قرار گاه مبارزه با قاچاق در یك هفته گذشته پرداخت و اظهار نمود: طرح تشدید مبارزه با احتكار و قاچاق كالاهای بهداشتی در سطح كشور، رصد اطلاعاتی مبدأ و مقصد كالاهای بهداشتی همچنان ادامه داشته و در دستور كار پلیس امنیت اقتصادی قرار دارد.
وی اضافه كرد: كارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی با انجام اقدامات اطلاعاتی، انبارها و مراكز متخلف پخش كالاهای بهداشتی را شناسایی و بعد از كسب مجوز قضائی مبادرت به بازرسی از انبارهای مورد نظر می كنند.
كارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی با انجام اقدامات اطلاعاتی، انبارها و مراكز متخلف پخش كالاهای بهداشتی را شناسایی و بعد از كسب مجوز قضائی مبادرت به بازرسی از انبارهای مورد نظر می كنند رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا اشاره كرد: كارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی در بازرسی از واحدهای صنفی، مراكز توزیع و عرضه تجهیزات بهداشتی و انبارها؛ ۷۲۰ هزار و ۶۲۴ عدد انواع تجهیزات بهداشتی شامل ۱۲۷ هزار و ۷۸۳ عدد دستكش، ۲۱۱ هزار و ۳۷۹ عدد انواع ماسك، ۹۳ هزار و ۱۲۷ لیتر مواد ضدعفونی كننده، مواد شوینده و لوازم بهداشتی، كشف شده است.
این مقام انتظامی با اشاره به اینكه تجهیزات بهداشتی مكشوفه به وزارت بهداشت و درمان و در استانها به دانشگاه های علوم پزشكی تحویل شد، عنوان كرد: در این رابطه ۱۷۶ محتكر دستگیر و تحویل مراجع قضائی شدند.
رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا در آخر ضمن تقدیر و تشكر از مردم فهیم و متعهد كشور كه در شناسایی و كشف اقلام و تجهیزات بهداشتی كمك شایانی به پلیس كرده اند، اشاره كرد: در صورت مشاهده هرگونه احتكار و قاچاق كالای بهداشتی، سریعاً موضوع را به مركز فوریت های پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند.
صدور جریمه ۵۰۰ هزار تومانی برای ۴۰۱۲۸ خودرو
مجموعه پلیس راهور هم با نظارت بر مقررات رفت و آمد بیشتر از هر نهادی در اجرایی شدن طرح فاصله گذاری اجتماعی نقش داشت.
سردار سید كمال هادیانفر در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار نمود: از آغاز اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی تا امروز تعداد جریمه های صادره (جریمه ۵۰۰ هزار تومانی) برای رانندگانی كه با پلاك غیربومی وارد شهرهای دیگر شده و به این طرح بی توجه بوده اند، ۴۰ هزار و ۱۲۸ مورد اعلام شده است.
وی افزود: با وجود تذكر پلیس راهور ۵۸۰۴ خودرو اصرار به تردد در شهرهای غیر محل سكونت خود داشتند كه از طرف پلیس راهور توقیف شده اند.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا اضافه كرد: مأموران پلیس راهور در ۷۱۵ گلوگاه حضور داشتند كه یك میلیون و ۵۴۰ هزار و ۱۹ خودرو را كنترل كرده اند؛ از این تعداد ۳۵۹ هزار دستگاه به شهرهای محل سكونتشان برگردانده شده اند.

هادیانفر بیان كرد: پلیس راهور ۳۴ ساعت و ۸ دقیقه و ۸ ثانیه در رسانه ملی حضور داشت و مبادرت به اطلاع رسانی لحظه ای نسبت به وضعیت راه ها، آخرین قوانین اجرایی در طرح فاصله گذاری اجتماعی و … به شهروندان كرده است.
طرح فاصله گذاری اجتماعی موجب خلوتی معابر شده ولی متأسفانه اغلب تصادفات در این بازه زمانی به سبب عدم كنترل وسیله نقلیه و همین طور داشتن سرعت بالا و غیرمجاز بوده است بگفته وی، طرح فاصله گذاری اجتماعی موجب خلوتی معابر شده ولی متأسفانه اغلب تصادفات در این بازه زمانی به سبب عدم كنترل وسیله نقلیه و همین طور داشتن سرعت بالا و غیرمجاز بوده است كه در همین جا به مردم سفارش می كنم درست است معابر خلوت شده و ترافیك شایان توجهی بر معابر حاكم نیست، اما قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت و با سرعت مطمئنه حركت كنید.
هادیانفر اظهار داشت: یكی از گروه های مؤثر در مقابله با انتشار ویروس كرونا، بطور قطع پلیس راهور بوده چونكه اگر كنترل ها دقیق و با جدیت انجام نمی شد، مردم به ترددهای خود ادامه می دادند و نتیجه آن، پر شدن بیمارستان ها و افزایش این بیماری در جامعه بود. اگر پلیس راهور كمی در این طرح كوتاهی می كرد، آمار مبتلایان به این بیماری رو به كاهش نبود و شاید با یك بحران بزرگی در كشور مواجه می شدیم.
وی در آخر اشاره كرد: شهروندان از ترددهای بی مورد جدا اجتناب كنند و در خانه بمانند چونكه عدم توجه به این طرح، سلامت عموم جامعه را به خطر می اندازد و پلیس نیز با افراد متخلف و كسانی كه طرح فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نمی كنند، برابر قانون برخورد می كند.
۹۵ درصد اصناف پایتخت با طرح فاصله گذاری اجتماعی همكاری داشتند
برای مقابله با كرونا نیاز به تعطیلی ادارات و واحدهای صنفی است كه در همین راستا پلیس امنیت عمومی با گشت های شبانه روزی بر تعطیلی اصناف و همین طور فعالیت اصنافی كه نباید در این روزها تعطیل باشند و باید به مردم خدمات عرضه كنند، نظارت داشت.
سرهنگ نادر مرادی در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: از شروع طرح فاصله گذاری اجتماعی تابحال پلیس اماكن پایتخت بالای ۶۰ هزار بازدید شبانه روزی از اصناف در پایتخت داشته است كه حدود ۱۷ هزار اخطار در این بازدیدها به اصناف ابلاغ گردیده است.
وی اضافه كرد: بالای ۹۵ درصد از اصناف با پلیس امنیت در امتداد اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی همكاری داشته اند.

به گفته رئیس پلیس اماكن پایتخت، ۵ درصد از صنوفی كه فعالیتشان نسبت به فهرست ارائه شده فعالیت صنوف در طرح فاصله گذاری اجتماعی غیرضروری بوده است، بر خلاف تذكرات مكرر پلیس، همچنان مبادرت به بازگشایی واحد صنفی و فعالیت داشته اند كه این ۵ درصد هم پس از چند بار تذكر پلمب شدند.
سرهنگ مرادی در آخر اظهار داشت: از تمام تجار، كسبه تشكر و قدردانی می نماییم چونكه همكاری این افراد با پلیس اماكن برای اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی بمنظور مقابله با ویروس كرونا و كاهش مبتلایان به این بیماری بسیار عالی بوده است.
امسال ناجایی ها حتی در روزهای تعطیلات در حالت آماده باش قرار داشتند
مأموران ناجا امسال برخلاف سال های گذشته فعالیت بیشتری در روزهای تعطیلات داشتند و حتی زمانی هم كه شیفت حضورشان در محل كار نبود، در حالت آماده باش قرار داشتند تا بتوانند هرچه سریعتر كشور را از لوث وجود این ویروس منحوس پاك كنند.
طرح های مختلف برای جلوگیری از شیوع كرونا، بی توجهی مردم به اطلاعیه ها و ادامه داشتن سفرهای نوروزی و… زحمت پلیس را در روزهای تعطیلات چند برابر كرد اما هنوز هم پلیس های تخصصی با تمام قوا پای كار هستند.

1399/01/23
13:51:10
5.0 / 5
3104
تگهای خبر: اقتصاد , امنیت , انبار , پایتخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی