وزیر جهاد كشاورزی:

بازار گوشت مرغ و تخم مرغ بزودی متعادل می شود

بازار گوشت مرغ و تخم مرغ بزودی متعادل می شود به گزارش مبل زیبا اردبیل وزیر جهادكشاورزی با اشاره به اینكه الان بیشتر از نیاز داخل مرغ و تخم مرغ در كشور تولید می شود، افزود: بازار مرغ و تخم مرغ بزودی كنترل شده و متعادل می شود.


کاظم خاوازی 10 تیرماه در حاشیه سفر به استان اردبیل در جمع خبرنگاران اظهار نمود: مقدمات صادرات سیب زمینی به مقدار ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار تن پس از مسائل در رابطه با کرونا فراهم شده و به استانداران مناطق مهم تولید تاکید شده تا تصمیم گیری لازم برای صادرات اضافه محصول اتخاذ شود.
خاوازی همینطور خاطرنشان کرد: سالانه حدود پنج میلیون و ۱۰۰ هزار تن سیب زمینی در کشور تولید می شود که حدود 20 درصد از آن تولیدات به استان اردبیل متعلق می باشد.
به گفته وی بخشی از این میزان تولید مازاد بر نیاز داخلی است و ایران یکی از کشورهایی به حساب می آید که سیب زمینی مازاد بر نیاز داخل تولید می کند.
وی با اشاره به اینکه وضعیت تولید گندم در سال زراعی جاری خیلی خوب است، تصریح کرد: با پیشبینی خرید تضمینی ۱۰.۵ تا ۱۱ میلیون تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان امسال پیشبینی تولید حدود ۱۴ میلیون تن گندم را داریم.
وی افزود: وزارت جهاد کشاورزی پیشنهاد قیمتی خویش را به سازمان برنامه و بودجه عرضه کرده و قیمت نهایی در آنجا بحث شده و در مدت زمان منطقی، نرخ نهایی خرید گندم و دانه های روغنی رای سال زراعی آینده تعیین و اعلام خواهد شد.
وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: توجه ویژه به بخش کشاورزی در سازمان برنامه و بودجه وجود دارد به صورتی که امیدواریم در اسرع وقت و پیش از آغاز کشت پاییزه، قیمت گندم، کلزا و سایر دانه های روغنی اعلام گردد.
او همینطور در در جریان بازدید از یک واحد تولید گوشت مرغ در شهرستان اردبیل در مورد تنظیم بازار قیمت مرغ و تخم مرغ هم اظهار نمود: وزارت جهاد کشاورزی وظیفه تولید و تأمین امنیت غذایی و ارتقای سطح امنیت تولید را دارد و تلاش می کند که در سفره مردم گوشت مرغ وجود داشته باشد.
وی در مورد علل افزایش اخیر مرغ و تخم مرغ عنوان دو کالای پرمصرف مردم اظهار داشت: وزارت جهاد کشاورزی برای کاهش قیمت مرغ و تخم مرغ تلاش می کند به صورتی که دلیل خاصی برای افزایش قیمت اخیر نمی بینم چون که گوشت مرغ به اندازه کافی وجود دارد.
وی همینطور از تلاش بانک مرکزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تأمین نهاده های در رابطه با تولید گوشت مرغ اطلاع داد و اظهار داشت: همه تلاش می کنند که نیاز بخش تولید در این حوزه در اختیار تولید کننده ها قرار گیرد.
وی با اشاره به اینکه الان بیشتر از نیاز داخل مرغ و تخم مرغ در کشور تولید می شود، افزود: بازار مرغ و تخم مرغ بزودی کنترل شده و متعادل می شود.
منبع:

1399/04/10
14:13:50
5.0 / 5
2276
تگهای خبر: امنیت , بازار , بودجه , تجارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی