به دستور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت:

كمیته تخصیص ارز به قطعه سازان تشكیل می شود

كمیته تخصیص ارز به قطعه سازان تشكیل می شود مبل زیبا: سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت دستور تشكیل كمیته تخصیص ارز قطعه سازان برای قطعه سازان را صادر كرد تا نیاز این گروه از راه ارز حاصله از صادرات صنایع معدنی تامین گردد.


به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، با عنایت به این که عملا از پایان سال قبل ارز نیمایی به قطعه سازان و خودروسازان تعلق نگرفته است و مشکلات عدیده ای را برای قطعه سازان بوجود آورده است، قطعه سازان نسبت به بازگشت خودرو های ناقص خودروسازان پیش از این بسیار اخطار داده اند اما حالا مجدد تعداد خودرو های ناقص کف کارخانه های خودروسازان زیاد شده است.
به قول دبیر انجمن قطعه سازان بعد از قطع تخصیص ارز نیمایی و جایگزینی ارز اشخاص و ارزهای صادراتی برای قطعه سازان، بانک مرکزی در تأمین این ارزها هم با قطعه سازان همکاری نمی کند؛ ازاین رو با وجود اینکه اغلب قطعات وارداتی الکترونیکی هستند، خودرو ها به لحاظ مکانیکی روزانه تولید می شوند اما به علت نبود قطعات الکترونیکی، ناقص کف پارکینگ کارخانه باقی می مانند.
در این حوزه، با دستور حسین مدرس خیابانی- سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت کمیته ی تخصیص ارز قطعه سازان به منظور بررسی نیاز آنها به ارز و تأمین ارز برای آنها تشکیل شد که زیرمجموعه کمیته تخصیص ارز وزارت صمت بوده و برای رفع کمبودهای ارزی قطعه سازان در تأمین مواد اولیه از محل ارز حاصل از صادرات صنایع معدنی بوجود آمده است. مقرر است تأمین ارز لازم برای مواد اولیه برخی قطعات در این کمیته بررسی شود.
طبق آخرین گزارش شرکت های خودروساز به وزارت صمت، قطعات لازم برای تکمیل ۴۵ هزار دستگاه خوردوی ناقص از گمرک که همچون مهمترین آنها کاتالیست بوده، ترخیص شده است. با تکمیل خودرو های ناقص، مقرر است که تحویل خودرو های فروش فوق العاده ایران خودرو تا آخر ماه جاری (تیرماه) به پایان برسد.
1399/04/14
17:06:59
5.0 / 5
2052
تگهای خبر: تجارت , تولید , خانه , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی