مدیركل كمیته امداد استان مركزی خبر داد؛

كمك ۲۶ میلیارد تومانی مردم استان مركزی به نیازمندان

كمك ۲۶ میلیارد تومانی مردم استان مركزی به نیازمندان به گزارش مبل زیبا مدیركل كمیته امداد خمینی(ره) استان مركزی، میزان كمك های مردم استان مركزی را در روزهای ویروس كرونا به نیازمندان این نهاد بالغ بر ۲۶ میلیارد تومان اعلام نمود.به گزارش مبل زیبا به نقل از مهر، مجید مؤمنی روز سه شنبه در نشست با اصحاب رسانه در اراک، با اشاره به اینکه این میزان کمک های مردمی در چارچوب طرح مواسات انجام شده است، اظهار نمود: ۲۶ هزار نفر حامی طرح ایتام در استان مرکزی وجود دارد که در حوزه تغذیه و ایتام بیشتر از ۵ میلیارد تومان وجه نقد از جانب این خیرین کمک شده است.

وی بیان نمود: الان در شرایط جنگ اقتصادی با دشمنان هستیم. چنانچه تابحال در چنین شرایط سخت و تحریم های ظالمانه کشور بر روی پا ایستاده داده و ادامه حیات می دهد، مبتنی بر سه اصل اعتماد عمومی، مشارکت اجتماعی و انسجام اجتماعی که از سرمایه های اجتماعی به حساب می آید، است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مرکزی عنوان کرد: در جهت توانمندسازی مددجویان مورد حمایت ایجاد پنج هزار و ۲۰۰ فرصت شغلی با اعتباری بالغ بر ۱۲۵ میلیارد تومان برای سالجاری پیشبینی شده است.

مؤمنی در بخش دیگر سخنان خود در مورد جذب زکات امسال اظهار داشت: در این عرصه هم ۸ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان کمک های نقدی و غیرنقدی جمع آوری شده است. همینطور میزان کمک های مردم استان در چارچوب صدقات تابحال ۳ میلیارد تومان ثبت شده است.

وی با اشاره به اینکه در استان مرکزی ۴۸ هزار و ۵۰۰ خانواده مورد حمایت ین نهاد مردمی قرار دارد، اضافه کرد: ۴۴ هزار و ۶۰۰ نفر از این رقم مستمری دریافت می کند. همینطور رویکرد کمیته امداد واگذاری برخی امور به مراکز نیکوکاری است.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مرکزی اظهار داشت: امسال ۲۲۴ مرکز نیکو کاری برای واگذاری به مردم هدف گذاری شده است تا از این طریق کار مردم توسط مردم صورت گیرد و کمیته امداد فقط کار نظارتی را برعهده داشته باشد.

وی ادامه داد: از مجموعه مددجویان مور حمایت استان مرکزی، ۸۲ درصد افراد بی سرپرست، از کار افتاده و بیماران صعب العلاج است، ۹ درصد سطح هم مربوط به خانواده های صدمه دیده از طلاق و بقیه هم مربوط به سایر بخش ها است.

به قول مؤمنی، همینطور تابحال هزار ودیعه مسکن به مددجویان مستأجر پرداخت شده است. سال قبل مبلغ ودیعه به هر نفر مبلغ ۱۰ میلیون تومان تعیین شده بود اما الان با عنایت به کمکی که از جانب بنیاد مستضعفان صورت گرفت این میزان مبلغ افزایش یافت.

وی افزود: بنا بر این ودیعه مسکن برای اراک که کلان شهر است مبلغ ۲۵ میلیون تومان و بقیه شهرهای بالای ۲۰ هزار نفر ۲۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است. همینطور در ماه بیشتر از ۱۰ میلیارد تومان به مستمری بگیران این نهاد پرداخت شده که بیشتر از ۴۷ در صد از منابع کمک های مردمی تأمین می شود.

1399/05/07
22:35:54
5.0 / 5
2398
تگهای خبر: اقتصاد , سرمایه , طلا , مبل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی