نماینده مردم ماه نشان و ایجرود در خانه ملت عنوان كرد

زنجان دومین استان در تولید سنگ های تزئینی

زنجان دومین استان در تولید سنگ های تزئینی زنجان نماینده مردم ماه نشان، ایجرود و دهستان های بوغداكندی و قلتوق در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: زنجان دومین استان در تولید سنگ های تزئینی است.مرتضی خاتمی بامداد امروز (۸ مردادماه) در آیین افتتاح معدن زیرزمینی سولفوره انگوران، اظهار نمود: در استان زنجان ظرفیت تولید ۶۰۰ میلیون تن مواد معدنی وجود دارد و استان از این حیث رتبه دوازدهم کشور را به خود مختص کرده است که هم اکنون سالانه ۱۱ میلیون تن از این معادن برداشت می شود.

وی با اشاره به اینکه ۳۶ قلم ماده معدنی در استان زنجان برداشت می شود، به فرآوری و پیشگیری از خام فروشی این مواد پرارزش تصریح کرد و اضافه کرد: زنجان، دومین استان در تولید سنگ های تزئینی است که می تواند ارزش افزوده خوبی را در تکمیل زنجیره تولید مشعشع کند.

نماینده مردم ماه نشان و ایجرود در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه باید با استفاده از فناوری و دانش روز، بهره وری را ارتقا داد، عنوان کرد: یکی از معادن سنگ آهن ظرفیت قطعی ۴۵۰ هزار تن را دارد که ظرفیت اسمی آن ۸۰۰ هزار تن برآورد شده است.

خاتمی، به تنوع گونه های معدنی در استان اشاره نمود و اظهار داشت: در این منطقه مواد مختلفی همچون سرب، روی گچ و سنگ تراورتن استخراج می شود و استان زنجان تنها معدن بور کشور را در خود جای داده است.این مسئول به آسفالت و بهسازی راه های منتهی به معادن تصریح کرد و اضافه کرد: آسفالت راه ها بخصوص در راه پهنه های معدنی رو به تخریب است و باید اذعان کرد که ۳۶۰ کیلومتر از طریق های روستایی، روی آسفالت را به خود ندیدند.

خاتمی با اشاره به سفر اخیر رئیس سازمان برنامه و بودجه به استان، خاطرنشان کرد: در این سفر این مورد بررسی گردید که حالا که نمی توانیم سهم ۴۰ درصدی از GDP بخش کشاورزی کشور داشته باشیم و این رقم، کاهش قابل توجهی نشان می دهد، انتظار بیشتری می رود که میزان برگشت درآمدهای استان افزایش یابد.

وی به مشارکت همگانی در توسعه و آبادانی منطقه تاکید و تصریح کرد: ۵۰ درصد از ۸۲ باب آموزشگاه موجود در منطقه انگوران تخریبی است و باید همه دستگاه ها و حتی مردم و بخش خصوصی و واحدهای صنعتی و معدنی برای تأمین فضای استاندارد و ایمن برای تحصیل فرزندان این سرزمین تلاش کنند.
1399/05/08
15:12:24
5.0 / 5
2455
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی