افزایش ۵۵ برابری تولید ماسك تنفسی

افزایش ۵۵ برابری تولید ماسك تنفسی مبل زیبا: دبیر كارگروه مقابله با كرونا وزارت صمت (ستاد لجستیك كرونا)، ضمن ارائه تازه ترین آمار تولید تجهیزات و اقلام بهداشتی مقابله با كرونا، از افزایش 55 برابری تولید ماسك تنفسی از زمان شیوع ایپدمی كرونا آگاهی داد.


به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، به نقل از شاتا، جمشید گلپور اظهار نمود: در امتداد تولید اقلام و محصولات بهداشتی برای مقابله با کرونا و با برنامه ریزی های انجام شده توسط این وزارتخانه، تولید الکل نیز افزایش دو برابری داشته است.
وی با اشاره به افزایش ۱.۵ برابری تولید مایع دستشویی، بیان کرد: از شروع امسال تولید دیگر اقلام شوینده در رابطه با پیش گیری از کرونا نیز افزایش داشت که همچون آن به افزایش ۳۳ درصدی تولید صابون می توان اشاره نمود.
رئیس مرکز اصناف و بازرگانان وزارت صمت در ادامه اظهار داشت: همین طور در طول این مدت تولید انواع دستکش افزایش ۲.۵ برابری و تولید مواد ضدعفونی کننده افزایش ۸ برابری داشت.
گلپور با اشاره به دیگر آمار و ارقام تولید محصولات در رابطه با پیشگیری و درمان کرونا افزود: تولید محافظ صورت افزایش ۱۰۰۰ برابری و تولید گان لمینت شده و لباس یکسره نیز افزایش ۸۶۰ برابری داشت.
به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، از اواخر تیر ماه جدال بر سر رعایت نرخ مصوب ماسک بالا گرفته و در صورتیکه وزارت صنعت، معدن و تجارت داروخانه هایی را که ماسک را با قیمت بیش از ۱۵۰۰ تومان عرضه می کنند "متخلف" توصیف می کند، داروخانه ها می گویند تابحال هیچ ماسکی با نرخ مصوب دریافت نکرده اند و قیمت ماسک در داروخانه نیز بیش از ۲۰۰۰ تومان است. البته وزارت صمت وعده داده که در پروسه سیستمی کردن تولید و توزیع ماسک، اگر تخلف هر یک از شبکه های تولید و توزیع احراز شود، سهمیه مواد اولیه آنها قطع می شود که این روند می تواند مانع از گران فروشی ماسک شود.
در همین راستا میانه مرداد ماه اعلام گردید که همه واحدهای تولید و توزیع ماسک موظف به درج اطلاعات در سامانه جامع تجارت شدند و بر این اساس داروخانه ها نیز موظف شدند میزان کالایی، نام شرکت پخش و قیمت و فاکتور رسمی آنرا در این سامانه یا سامانه تیتک وزارت بهداشت تایید کنند چونکه این دو سامانه به هم متصل شده است.
همین طور با وجود اینکه وزارت صمت قبل تر اعلام نموده بود که مواد اولیه برای تولید روزانه ۱۰ میلیون ماسک تامین است، اما دبیر انجمن داروسازان می گوید تولیدکنندگان از مواد اولیه کافی برای تولید برخوردار نیستند یا اینکه باید مواد اولیه تولید ماسک را برمبنای تغییرات نرخ ارز و از بازاری بسیار پرنوسان، تهیه کنند.
منبع:

1399/05/21
14:51:40
5.0 / 5
1707
تگهای خبر: بازار , تجارت , تجهیزات , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی