رییس خانه اقتصاد ایران و تركیه خبر داد

دورخیز تركیه برای جذب میلیونی مسافران

دورخیز تركیه برای جذب میلیونی مسافران به گزارش مبل زیبا رئیس خانه اقتصاد ایران و تركیه می گوید با عنایت به اهمیت حفظ آمار گردشگران برای اقتصاد تركیه، دولت این كشور تمهیدات جدی را برای از سرگیری سفرهای توریستی به این كشور به كار بسته است.


جلال ابراهیمی در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: ترکیه با هدف مرتفع ساختن نگرانی ها از انتشار کرونا در سفرهای خارجی، از سازمان جهانی مشاوران فرودگاه های جهان گواهی سلامت جدیدی دریافت کرد و با در نظر گرفتن شرایط سختگیرانه و تضمین اصول بهداشتی، برای فرودگاه استانبول گواهی سلامت دریافت کرد.
به گفته وی، شرایط در سایر فرودگاه های این کشور هم با هدف پیشگیری از شیوع کرونا، تغییر کرده و با عرضه شرایط جدید، در شهر آنتالیا تنها در یک روز ۵۰ پرواز توریستی انجام شده است.
رییس خانه اقتصاد ایران و ترکیه با اشاره به زیانی که شیوع کرونا در ماه های گذشته برای اقتصاد ترکیه بوجود آورده است، بیان نمود: بر مبنای آمارهایی که از عملکرد سال قبل عرضه شده بود، از ۱۵۳ کشور جهان، گردشگر به ترکیه می آمد اما سال جاری تنها آمار ورودی گردشگران از ۳۱ کشور خارجی ثبت شده است.
ابراهیمی افزود: با عنایت به این که ترکیه اعلام آمادگی کرده که گردشگر های جدید را کشورهایی بپذیرد که در آنها انتشار کرونا بالاست، اینکه هنوز پروازها از سمت ایران متوقف باقی مانده جای تعجب دارد و باید با انجام مذاکرات دو جانبه، شرایط برای از سرگیری پروازها میان دو کشور فراهم گردد.
به گفته وی، ترکیه از کشورهایی مانند روسیه و انگلستان که در آنها انتشار کرونا بالا بود مسافر می گیرد و ازاین رو فراهم کردن شرایط برای پذیرش مسافران ایرانی نباید چندان پیچیده باشد.
ابراهیمی با اشاره به رفت و آمد غیر توریستی ایرانی ها به ترکیه اظهار داشت: متوقف شدن پروازهای مشترک، سبب شده بازرگانان، دانشجویان ایرانی و خانواده های آنها، برای رفت و آمد با مشکل مواجه شوند و وقتی ترکیه توانسته پروتکل های بهداشتی برای جابجایی مسافران سایر کشورها را فراهم آورد، برای ایرانیان هم شرایط پیچیده نخواهد بود.
به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، بعد از شیوع کرونا، پروازهای مشترک میان ایران و ترکیه متوقف شده و هنوز زمان دقیق از سرگیری پروازها اعلام نشده است.
ترکیه یکی از اصلی ترین مقاصد گردشگری مسافران ایرانی بشمار می رود و در سال های گذشته تعداد زیادی از سرمایه گذاران ایرانی، در اقتصاد این کشور سرمایه گذارای کرده اند.
منبع:

1399/05/27
10:41:09
5.0 / 5
1902
تگهای خبر: اقتصاد , تركیه , خانه , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی