در گفت وگو با مبل زیبا مطرح شد:

خرید نقدی دولت از شركت های فعال در تولید محصولات مقابله با كرونا

خرید نقدی دولت از شركت های فعال در تولید محصولات مقابله با كرونا مبل زیبا: مدیرعامل یك شركت دانش بنیان در حوزه سلامت با اشاره به كوشش های شركت های دانش بنیان در ایام شیوع ویروس كرونا درباره حمایت های دولت و چالش های این شركت ها توضیحاتی ارائه داد.


محمد گلستانی در گفتگو با ایسنا با بیان این که شرکت های تولیدکننده محصولات در رابطه با بیماری ناشی از کرونا ویروس مانند ونتیلاتور، کیت های تشخیصی و دستگاه های اکسیژن ساز در ایام انتشار کرونا به میدان آمدند، درباره تأثیر انتشار کرونا بر شرکت های دانش بنیان حوزه سلامت، اظهار داشت: شرکت های تولیدکننده محصولات غیرمرتبط با کرونا به علت وضعیت اقتصادی و تغییرات ساعات کاری احیانا با افت روبرو شده باشند، اما ما در این شرایط سعی کردیم با رعایت اصول بهداشتی کمترین تغییرات ساعات کاری را داشته باشیم؛ چونکه محصولاتی که تولید می کردیم به کووید-۱۹ مرتبط بود.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان با بیان این که این شرکت از گذشته دستگاه اکسیژن ساز تولید می کرده است، درباره حمایت های دولت از شرکت های دانش بنیان حوزه سلامت در دوران شیوع ویروس کرونا، اظهار نمود: دولت خریدهای خویش را از شرکت هایی که محصولاتی برای مقابله با کرونا تولید می کردند، به صورت نقدی انجام می داد و از محصولات ایرانی استقبال کرد.
وی در پاسخ به پرسشی درباره صادرات محصولات، اظهار داشت: در ابتدا صادرات داشتیم، اما با عنایت به نیاز کشور و ممنوعیت صادرات این امر متوقف گردید.
گلستانی با اشاره به مشکلاتی در مورد واردات مواد اولیه، اظهار داشت: شرکت هایی که وابسته به واردات مواد اولیه بودند، گرفتار مشکلاتی شدند؛ ولی برخی شرکت های دانش بنیان مانند شرکت ما چون بر صفر تا صد دانش فنی تولید محصول تسلط داشتند، توانستند برخی مواد اولیه وارداتی را با مواد موجود در داخل جایگزین کنند.
منبع:

1399/06/18
13:44:22
5.0 / 5
1217
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , دستگاه , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی