معاون وزیر صنعت خبر داد

احتمال بهره مندی صنعت نوشت افزار از تسهیلات كرونا

احتمال بهره مندی صنعت نوشت افزار از تسهیلات كرونا معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) با اشاره به تسهیلاتی كه برای صنایع لطمه دیده از شیوع بیماری كرونا در نظر گرفته شده است، اظهار داشت: در تلاش هستیم صنعت نوشت افزار نیز از حمایت های دولت برای بهبود وضعیت تولید وتوانمندسازی بهره مند شود.


به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، در نشست بررسی مهمترین چالش های صنعت نوشت افزار و لوازم التحریر با حضور معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت بر اتخاذ تمهیداتی برای جبران زیان های اقتصادی ناشی از کاهش تقاضای نوشت افزار تاکید شد.
مهدی صادقی نیارکی در این جلسه با اشاره به شیوع ویروس کرونا و تاثیر این بیماری بر کاهش تقاضای نوشت افزار اظهار نمود: صنایع مختلفی به سبب کاهش متقاضی و محدودیت های فضای کسب و کار با مشکلات مالی روبه رو شدند و تمهیداتی برای لطمه های اقتصادی-صنعتی ناشی از این بیماری در نظر گرفته شد. صنعت نوشت افزار نیز به رغم شروع سال تحصیلی با کاهش متقاضی روبه رو بوده و لازم است برای کاهش لطمه های اقتصادی به این صنعت تدابیری در نظر گرفته شود.
صادقی نیارکی با اعلان اینکه این صنعت در شرایط کنونی با تاکید بر توسعه ساخت داخل و ممنوعیت ورود محصولات مشابه خارجی اقدامات خوبی را انجام داده است و خوشبختانه بازار با کمبود لوازم التحریر روبه رو نیست، اظهار داشت: هم اکنون تسهیلاتی برای صنایع لطمه دیده از شیوع بیماری کرونا در نظر گرفته شده است و در تلاش هستیم تا صنعت نوشت افزار نیز از حمایت های دولت برای بهبود وضعیت تولید وتوانمندسازی بهره مند شود.
در ادامه این جلسه نمایندگانی از تشکل تخصصی صنعت نوشت افزار با طرح مشکلات و چالش های پیش روی این صنعت از عدم استقبال دانش آموزان و دانشجویان در شرایط کنونی اظهار نارضایتی کرده و خواهان اتخاذ تدابیری برای جبران زیان های اقتصادی ناشی از کاهش تقاضا در شرایط کنونی شدند.
تسریع در ترخیص مواد اولیه مورد نیاز از گمرک و همکاری بانک مرکزی برای تخصیص ارز مورد نیاز این صنعت نیز همچون دغدغه هایی بود که در این جلسه به آن پرداخته شد و تصمیماتی برای بهبود وضعیت این صنعت اتخاذ شد.
اوایل شهریور ماه رئیس انجمن تولیدکنندگان نوشت افزار کشور از افزایش قیمت ۲۰ درصدی قیمت لوازم التحریر نسبت به سال قبل و کاهش ۶۰ تا ۷۰ درصدی تقاضای این محصولات به دنبال شیوع ویروس کرونا آگاهی داده بود.1399/07/01
15:11:44
5.0 / 5
1211
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تجارت , تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی