مرغداران از جوجه ریزی واهمه دارند

مرغداران از جوجه ریزی واهمه دارند نایب رییس كانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی با اشاره به كمبود نهاده دامی و افزایش بیش از پیش قیمت آنها در بازار آزاد اظهار داشت: جوجه ریزی در واحدهای مرغداری كاهش یافته است، برای اینكه مرغداران به سبب كمبود نهاده دامی از جوجه ریزی واهمه دارند.حبیب اسدالله نژاد در گفت و گو با ایسنا با اعلان اینکه از شروع سال تابحال فقط وعده تامین نهاده های دام و طیور را شنیده ایم و در عمل چیزی مشاهده نکرده ایم، اظهار نمود: به سبب کمبود نهاده های دامی قیمت این اقلام در بازار آزاد هر روز درحال افزایش است.

وی افزود: کمبود کنجاله سویا و ذرت سبب شده که مرغداران از جوجه ریزی واهمه داشته باشند و پیش بینی می شود جوجه ریزی بیشتر از ۱۰۵میلیون قطعه در ماه نباشد.

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی افزود: تولیدکنندگان با سرکوب قیمت توسط دستگاه های دولتی مواجه گشته اند که ضرر زیادی به آنها می رساند. حتی اگر مسئولان و دستگاه های مربوطه به آنچه که می گویند، هم عمل کرده باشند؛ یعنی نیمی از نهاده های مورد نیاز این صنف را به نرخ مصوب تامین کرده باشند که البته ادعای درستی نیست، قیمت تمام شده هر کیلو مرغ زنده با قیمت های که مورد تایید آنها است، فاصله دارد.

وی در ادامه اظهار داشت: با تامین نیمی از نهاده ها به نرخ مصوب هم برای تولیدکننده قیمت هر کیلو مرغ زنده حدود ۱۶ هزار تومان و مرغ گرم نیز ۲۳ هزار تومان تمام خواهد شد. اما هم اکنون قیمت مرغ گرم ۱۹ هزار تومان و مرغ زنده بین ۱۲ و ۵۰۰ تا ۱۳ هزار تومان است.

اسدالله نژاد در پاسخ به این که گفته می شود بعضی از واحدهای مرغداری نهادهای دولتی دریافت کرده اند اما جوجه ریزی نکرده و آن نهاده ها را در بازار آزاد فروخته اند، اظهار داشت: این ادعای درستی نیست و شدنی هم نیست. شایعه ای است که برخی افراد برای بدنام کردن صنعت طیور پخش کرده اند. کسی که می خواهد نهاده دولتی دریافت کند باید در سامانه سماصط(سامانه مدیریت اطلاعات صنعت طیور) ثبت نام کرده و حتما باید مجوز جوجه ریزی از دامپزشکی دریافت کرده باشد. یعنی تحویل نهاده ها بعد از جوجه ریزی انجام می شود. از آن طرف بعد از آن که مرغ آماده شد باید از دامپزشکی مجوز تخلیه بگیرند و در کشتارگاه نیز تایید گردد. یعنی باید میزان جوجه ریزی، میزان نهاده دریافتی با میزان مرغ آماده کشتار هم خوانی داشته باشد
1399/07/06
21:55:22
5.0 / 5
1626
تگهای خبر: بازار , تولید , ثبت نام , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی