رشد 13 درصدی خرید گندم در استان مركزی

رشد 13 درصدی خرید گندم در استان مركزی به گزارش مبل زیبا مركزی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مركزی از خرید 343 هزار و ۵۰۰ تن گندم توسط 32 مركز در استان اطلاع داد.


سعید فرخی امروز ۱۲ مهرماه با اشاره به وضعیت خرید گندم در استان مرکزی در جمع خبرنگاران بیان نمود: از دهم خردادماه تابحال بیشتر از 343 هزار و 500 تن گندم از کشاورزان استان خرید تضمینی شده که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود 13 درصد رشد را نشان میدهد.

وی با اشاره به نحوه پرداخت مطالبات کشاورزان اضافه کرد: 100 درصد وجه گندم خریداری شده از کشاورزان، به میزان 8 هزار و 609 میلیارد ریال پرداخت شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی اظهار داشت: امسال 32 مرکز در امر خرید گندم از کشاورزان دخیل هستند و تا کنون روزانه گندم تولید شده از کشاورزان استان مرکزی در این مراکز خریداری شده است.

وی اشاره کرد: میزان کل خرید گندم سال قبل در استان مرکزی حدود 305 هزار تن بوده و بر مبنای آخرین آمار اعلامی از جانب اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان امسال بیشتر از 343 هزار و ۵۰۰ تن گندم در استان خریداری شده است.

فرخی بیان نمود: میزان گندم خریداری شده در استان مرکزی نسبت به سال قبل از رشد 13 درصدی برخوردار بوده است که حدود دو برابر میزان رشد خرید در سطح کشور است.

وی اظهار نمود: حدود ۱۲۰۰ تن دانه روغنی کلزا هم از کشاورزان در استان خریداری شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی افزود: بیشتر از 22 هزار نفر از کشاورزان گندم های خویش را به مراکز خرید تحویل داده اند.

وی در خاتمه اضافه کرد: بر مبنای اعلام سازمان جهاد کشاورزی امسال حدود 400 هزار تن گندم در استان تولید شده است.

منبع:

1399/07/12
13:54:24
5.0 / 5
1267
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی