چراغ سبز اتحادیه املاك برای انتقال به وزارت راه و شهرسازی

چراغ سبز اتحادیه املاك برای انتقال به وزارت راه و شهرسازی پیگیری وزیر راه و شهرسازی برای انتقال اتحادیه مشاوارن املاك از ذیل وزارت صمت با موافقت رئیس اتحادیه همراه شده و آنرا فرصتی برای تبدیل شدن از صنف به كانون می داند.


به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، در ایام اخیر برخی وزرای دولت و مسئولان سازمانهای دولتی تلاشهایی برای تحت پوشش درآوردن صنوف مربوط به خودرا آغاز نموده اند. انتقال اتحادیه املاک از وزارت صمت به وزارت راه و شهرسازی که ظاهرا اسلامی وزیر راه و شهرسازی به دنبال آن است، الحاق هتلها و هتل آپارتمانها به سازمان میراث فرهنگی، تجهیزات پزشکی و دندانپزشکی به وزارت بهداشت و اتحادیه های صوتی ـ تصویری، لوازم مخابرات و فضای مجازی به وزارت ارتباطات همچون پیشنهادهای مطرح شده در ماههای اخیر است.
با آنکه مسئولان وزارت صمت و قاسم نوده فراهانی رئیس اتاق اصناف تهران این انتقالها را مغایر اصل ۴۴ و چشم انداز ۲۰ ساله کشور می دانند، بنظر می رسد شرایط برای این مساله فراهم گشته است.
مدتی قبل، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی از تصمیم رئیس جمهور برای تحت پوشش قرار گرفتن اتحادیه املاک توسط وزارت راه و شهرسازی آگاهی داد.
از جانب دیگر مصطفی قلی خسروی، رئیس اتحادیه مشاوران املاک با جابه جایی اتحادیه متبوعش به وزارت راه و شهرسازی موافق است و آنرا فرصتی برای ارتقای این صنف می داند.
خسروی در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: انتقال اتحادیه مشاوران املاک از وزارت صنعت، معدن و تجارت به وزارت راه و شهرسازی تحول بزرگی است که بعد از دهه ها ایجاد می شود و این فرصت را به دست می دهد که ما از صنف به کانون تبدیل شویم. این اتفاق جدا از آنکه مزایایی برای اعضای اتحادیه دارد و به ارتقای علمی و آموزشی بدنه اتحادیه کمک می نماید در ساماندهی بازار مسکن موثر است.
باتوجه به چراغ سبز اتحادیه املاک برای جابه جای به وزارت راه و شهرسازی، موافقت رئیس جمهور و وزیر راه و شهرسازی، حالا جمع موافقان این اتفاق به سه نفر رسیده و احتمال جدایی اتحادیه مشاران املاک قوت گرفته است.1399/08/07
12:38:33
5.0 / 5
1283
تگهای خبر: بازار , تجارت , تجهیزات , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی