میان دانشگاه خواجه نصیر و مپنا انجام می شود

تاسیس موسسه پژوهشی توسعه زیرساخت ها و فناوری های حمل و نقل هوشمند

تاسیس موسسه پژوهشی توسعه زیرساخت ها و فناوری های حمل و نقل هوشمند به گزارش مبل زیبا موسسه پژوهشیˮ توسعه زیرساخت ها و فناوری های حمل و نقل هوشمند و پیشرفتهˮ میان دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی و شرکت مپنا تاسیس می شود.


به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، در ادامه همکاریهای دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی و گروه مپنا، اساسنامه تاسیس یک موسسه مشترک پژوهشی و فناوری با عنوان " توسعه زیرساخت ها و فناوری های حمل و نقل هوشمند و پیشرفته" با حضور فرهادیزدان دوست رئیس دانشگاه و عباس علی آبادی، مدیرعامل شرکت مپنا، به امضا رسید.
در این جلسه که همزمان با آغاز هفته پژوهش و فناوری در روز شنبه ۲۲ آذر ماه در ساختمان مرکزی شرکت مپنا برگزار شد، فرهاد یکه یزدان دوست ضمن اشاره به سابقه موفق همکاری دانشگاه و صنعت در سالهای گذشته اظهار داشت: دانشگاه آماده است در حوزه های مختلف با استفاده از ظرفیت های علمی خود به صنعت کمک نماید و به حل مشکلات آن حوزه بپردازد.
عباس علی آبادی، مدیرعامل گروه مپنا، هم ضمن اشاره به موفقیت های شرکت مپنا در تولید پیشرفته ترین تجهیزات صنعتی با استفاده از ظرفیت های دانشگاهی از عزم جدی این شرکت برای اجرایی کردن این توافق اطلاع داد.
در اساسنامه این موسسه آمده است که "موسسه پژوهشی توسعه زیرساخت ها و فناوری های حمل و نقل هوشمند و پیشرفته" با هدف توسعه فناوری، خدمات، آموزش و پژوهش در زمینه های طراحی و ساخت وسایل حمل و نقل پیشرفته مانند خودرو های هیبریدی، برقی و خودران و تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری در رابطه با آن تاسیس شده، همینطور می بایست با مدیریت و محوریت دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی و پشتیبانی مادی و معنوی گروه مپنا از دانش، امکانات و توانایی های کشور در دانشگاه ها، موسسات، پژوهشگاه ها و شرکتهای دانش بنیان و سایر واحدهای فعال در صنعت حمل و نقل هوشمند کشور، بهره گیری کند.
بنا بر اعلام روابط عمومی دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، برپایه توافق صورت گرفته، رئیس این موسسه با پیشنهاد رئیس دانشگاه و تایید مدیرعامل مپنا از بین اعضای هیات علمی انتخاب می شود و حکم انتصاب از جانب رئیس دانشگاه صادر خواهد شد. همینطور این موسسه فعالیتهای خویش را زیرنظر معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی انجام خواهد داد.1399/09/23
22:46:30
5.0 / 5
998
تگهای خبر: تجهیزات , توسعه , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی