كدام كشور در سال ۲۰۳۵ بر قله اقتصاد جهان می ایستد؟

كدام كشور در سال ۲۰۳۵ بر قله اقتصاد جهان می ایستد؟ اتاق بازرگانی تهران در تازه ترین گزارش خود به تحلیل وضعیت اقتصادی کشورهای جهان در افق 15 ساله منتهی به سال 2035 پرداخته و از جابجایی در رتبه نخست اقتصادهای جهان آگاهی داده است.


به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، برمبنای براوردهای این اتاق و آمارهای ارائه شده از طرف صندوق توسعه ملی، ایالات متحده آمریکا از سال ۲۰۰۵ تا امروز بعنوان قدرتمندترین اقتصاد جهان فعالیت نموده اما این رتبه را تنها تا سال ۲۰۲۵ حفظ خواهدنمود و بعد از آن همانطور که قبل از این نیز براورد می شد این رتبه در اختیار چین قرار خواهد گرفت.
غول اقتصادی شرق آسیا که در طول سالهای گذشته حرکت خود به سمت بدل شدن به یک اقتصاد قدرتمند جهانی را آغاز کرده، در سالهای اخیر نیز روند رو به رشد خودرا ادامه خواهد داد و بدین سان از حدود ۱۰ سال دیگر بعنوان بزرگ ترین اقتصاد جهان به کار خود ادامه می دهد. چین حدود ۱۵ سال قبل، پنجمین اقتصاد بزرگ جهان شناخته می شد اما از سال ۲۰۱۰، به رده دوم اقتصادهای توسعه یافته راه یافته و در سال های آتی در رده اول قرار خواهد گرفت و آمریکا به رتبه دوم نزول می کند.
ژاپن، دیگر اقتصاد قدرتمند آسیایی که روزگاری دومین اقتصاد بزرگ جهان شناخته می شد نیز افت رتبه خواهد داشت و از حدود ۱۰ سال دیگر، به چهارمین اقتصاد دنیا تبدیل می شود. انگلستان نیز از رده چهارم به رده ششم افت جایگاه خواهد داشت. آلمان نیز از حدود ۱۰ سال دیگر، پنجمین اقتصاد بزرگ دنیا خواهد بود.
در بین کشورهای اروپایی، ایتالیا بدترین افت اقتصادی را به ثبت رسانده است. این کشور حدود ۱۵ سال قبل، هفتمین اقتصاد قدرتمند جهان را در اختیار داشت اما در سالهای گذشته افت جدی را تجربه کرده تا سال ۲۰۳۵، به رده ۱۴ سقوط خواهدنمود. وضعیت در ارتباط با اسپانیا نیز شباهت زیادی به ایتالیا دارد.
در بین کشورهای آمریکایی جنوبی، برزیل با وجود نوسانات شدید، در نهایت در بین ۱۰ اقتصاد برتر دنیا باقی خواهد ماند و در آمریکای مرکزی، مکزیک افت رتبه پیدا می کند. استرالیا نیز در مدت سی سال، هیچ تغییری در جایگاه پیدا نکرده و همچنان اقتصاد ۱۵ جهان باقی خواهد ماند.
در بین کشورهای آسیایی، بعد از چین، هند نیز وضعیت فوق العاده ای خواهد داشت. این کشور در سال ۲۰۰۵، در رده ۱۳ قرار داشته اما در سال ۲۰۳۵ به سومین اقتصاد بزرگ دنیا تبدیل خواهد شد و جایگاه غول هایی مانند آلمان و ژاپن را می گیرد. اندونزی نیز که هم اکنون اقتصاد ۲۴ دنیاست، بعد از گذشت ۱۵ سال در رده، هشتم قرار می گیرد و ویتنام از رده ۵۴ فعلی به جایگاه ۱۹ صعود خواهدنمود.
ارزیابی ها از جایگاه ایران نیز نشان میدهد که ایران در سال ۲۰۰۵ اقتصاد ۳۰ دنیا بوده، این جایگاه هم اکنون به رده ۲۲ رسیده، در سال ۲۰۳۰، به رتبه ۴۶ سقوط خواهدنمود اما در سال ۲۰۳۵، در رده ۳۵ قرار خواهد گرفت. بدین سان با وجود نوسانات شدید در بازه زمانی سی ساله میان سالهای ۲۰۰۵ تا ۲۰۳۵ میلادی، اقتصاد ایران سرانجام پنج رتبه افت خواهدنمود.1399/10/09
12:53:56
0.0 / 5
879
تگهای خبر: اقتصاد , بازرگانی , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی