همایش دیپلماسی ایران و اوراسیا

همایش دیپلماسی ایران و اوراسیا مبل زیبا: اتاق بازرگانی تهران از برگزاری همایش دیپلماسی اقتصادی ایران و اوراسیا آگاهی داد.


به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، برمبنای اعلام این اتاق، با همکاری موسسه مطالعات خلیج فارس و اتاق های بازرگانی مشترک با حضور شرکت های بخش خصوصی دو طرف برگزار می شود.
در این همایش که مقرر است با ظرفیت بسیار محدود و رعایت پروتکل های بهداشتی به صورت حضوری در سالن همایش های رایزن و با ظرفیت بیشتر به صورت مجازی برگزار شود، رئیس اتاق تهران به همراه بعضی از مقامات ارشد دولتی از کابینه و روسای سازمان های مرتبط، پیرامون تببین دیپلماسی اقتصادی ایران و کشورهای حوزه اوراسیا به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت. همین طور در این همایش، در ۱۰ پانل تخصصی به موضوعات در رابطه با تجارت ایران و کشورهای اوراسیا پرداخته خواهد شد.
در پانل اول، سفرای کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا حضور یافته و به طرح مسائل در رابطه با نقش دیپلماسی اقتصادی در توسعه مناسبات تجاری ایران و کشورهای این حوزه خواهند پرداخت. همین طور در پانل های تخصصی بانک و تعاملات مالی، حمل و نقل و لجستیک، کشاورزی و صنایع غذایی، ساختمان، انرژی و محیط زیست، معدن و صنایع معدنی، صنعت، فناوری اطلاعات و ارتباطات و توافق نامه تجارت آزاد نمایندگان بخش خصوصی و دولت از ایران و کشورهای منطقه اقتصادی اوراسیا به گفت و گو و ارائه راهکارها برای بهبود روابط اقتصادی دو طرف خواهند نشست.
به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، ایران در آبان ماه سال۱۳۹۸، بعد از چند سال گمانه زنی و مذاکره رسما به اتحادیه اقتصادی اوراسیا پیوست.
این اتحادیه که با حضور برخی از کشورهای آسیای میانه و اروپای شرقی تشکیل شده با هدف افزایش تعاملات اقتصادی میان طرفین و کاهش تعرفه های تجاری فعالیت می کند.
عضویت ایران در سه سال نخست به شکل موقت خواهد بود و سپس با تایید دو طرف به عضویت دائم تبدیل خواهد شد. در ماه های گذشته ایران و اوراسیا، لیستی از کالاهای صادراتی و وارداتی که امکان اعمال تخفیف تعرفه در آنها وجود دارد را معرفی کرده اند و آمارها نشان میدهد که با وجود شیوع ویروس کرونا که منجر به کاهش آمار کل صادرات ایران منجر شده، صادرات ایران به برخی از کشورهای اوراسیا در طول این مدت افزایش یافته است.1399/10/18
00:12:43
0.0 / 5
898
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی