شهرك های صنعتی:

برق را بدون هماهنگی قطع نكنید!

برق را بدون هماهنگی قطع نكنید! به گزارش مبل زیبا معاون فنی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با اعلان اینکه استخراج رمزارزها در شهرک های صنعتی کشور به اندازه ای نیست که بتوان گفت بر خاموشی های اخیر تاثیر داشته، از وزارت نیرو خواست که قطعی برق حتما با هماهنگی قبلی و برنامه زمان بندی صورت گیرد و اظهار داشت: وزارت نیرو باید به سمت استفاده از انررژی های جایگزین برای تامین برق مثل پنل های خورشیدی و نیروگاه های بادی سوق داده شود


فتحلی محمدزاده در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: شهرک های صنعتی آماده هماهنگی با برنامه های قطعی برق وزارت نیرو و اعمال روش هایی در جهت مدیریت مصرف برق و مدیریت بار هستند، اما بیشتر واحدهای صنعتی در داخل شهرک ها از این گلایه دارند که علاوه بر اینکه قطعی برق فعالیت آنها را برای مدتی متوقف می کند، باتوجه به پروسه تولید، قطعی بدون هماهنگی و زمانبندی، خساراتی به واحدها از جنله در زمینه مواد اولیه، کوره های ذوب و غیره وارد میکند که جبران آنها مشکل است.
بدین سبب وی از وزارت نیرو و شرکت های توزیع برق در نقاط مختلف کشور خصوصاً استان های صنعتی مثل تهران، اصفهان و استان، مرکزی و غیره خواست که قطعی برق حتما با هماهنگی قبلی و برنامه زمان بندی که به واحدهای صنعتی اعلام گردد صورت گیرد.
تامین آب و برق پایدار، تعهد وزارت نیرو به شهرک های صنعتی است
معاون فنی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران همین طور با اشاره به لزوم تامین برق پایدار و عاری از نوسانات الکتریکی برای بخش صنعت، اشاره کرد: شوک های الکتریکی برای بخش صنعت بسیار مضر است و پروسه تولید را مبتلا به اختلال می کند. در قرارداد شهرک های صنعتی هم همچون تعهدات وزارت نیرو این است که برای واحدهای صنعتی آب و برق پایدار تامین کنید.
وی ادامه داد: اگر بهر دلیلی وزارت نیرو ناچار به قطع برق شد، حتما با هماهنگی صورت گیرد تا بتوانیم به واحدهای صنعتی اطلاع رسانی نماییم و خسارت به مواد اولیه و همین طور میزان ضایعات تولید به حداقل برسد.
استخراج رمرارز عامل قطعی برق شهرک های صنعتی نیست
این مقام مسئول در پاسخ به تاثیر استخراج رمز ارزها بر قطعی برق شهرک های صنعتی نیز اظهار داشت: تا حالا ظرفیت زیادی برای استخراج رمز ارز در شهرهای صنعتی سراسر کشور نصب نشده و نمی توان گفت واحدهای تولید بیت کوین تاثیر زیادی بر قطعی برق واحدهای صنعتی دارند. بطور کلی واحدهایی در زمینه استخراج ارز دیجیتال در شهرک های صنعتی مستقر هستند، اما رقم آنها به اندازه ای نیست که بتوان گفت بر خاموشی های اخیر تاثیر داشته است. اما باز هم اگر وزارت نیرو اطلاعات مدونی دراین زمینه در اختیار داشته باشد ما می توانیم ورود نماییم.
وی ادامه داد: نکته اصلی این است که وزارت نیرو باید به سمت استفاده از انررژی های جایگزین برای تامین برق مثل پنل های خورشیدی و نیروگاه های بادی سوق داده شود و فقط تولید انرژی الکتریکی را متکی به استفاده از سوخت های فسیلی مثل گاز و مازوت نکند.
محمدزاده در آخر با اعلان اینکه هم اکنون ۶۳۲ شهرک صنعتی به شبکه گاز متصل است، اظهار نمود: درمورد مابقی شهرک ها هم در حال برنامه ریزی برای اتصال به شبکه گاز هستیم. همین طور بیش از ۹۵ درصد از واحدهای تولیدی مستقر در شهرک صنعتی واحدهای کوچک هستند که مصرف انرژی زیادی ندارند.
به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، به دنبال قطع گسترده برق در چند کلانشهر ایران در روز گذشته، از قول مدیرعامل شهرک های صنعتی تهران اعلام گردید که استخراج رمز ارز و بیت کوین دلیل قطعی برق است، اما او روز گذشته این صحبت ها را تکذیب نمود و گفت از صحبت هایش اشتباه برداشت شده است.
این در حالیست که طی روزهای اخیر در فضای مجازی گزارش هایی از حضور چینی ها برای استخراج بیت کوین در ایران انتشار یافته و این گمانه زنی مطرح شده که یکی از دلیلهای قطعی گسترده برق امسال افزایش چشم گیر استخراج رمزارزها به صورت قانونی و برخلاف قانون است.
منبع:

1399/10/25
13:33:48
0.0 / 5
1055
تگهای خبر: تولید , سازمان , صنعت , طلا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی